Poutní místa

10. pouť zdravotníků na Svatém Hostýně bude. Lékaři a sestry mohou i do baziliky

Nejistota okolo sobotní pouti lékařů a zdravotníků na Svatém Hostýně se rozplynula. Poutní místo zpřístupní mariánskou baziliku i během mše svaté, kterou bude v sobotu 19. září od 10.15 hodin celebrovat P. Vojtěch Kodet ThD. O. Carm. Lidé se o víkendu dostanou i na mši svatou, která začíná 9.00 hodin. V kostele však mohou zůstat jen ti, kdo budou mít v lavici místo k sezení. Duchovní správa poutního místa je od úterý 15. září v karanténě. Lidé se od té doby nemohli během bohoslužby do baziliky vstupovat.

„Pro všechny bohoslužby o víkendu platí, že budou všichni přítomní v bazilice mít roušku, nikdo nebude stát a místa v lavicích a případně na židlích budou obsazena s požadovanými rozestupy (jedno místo). Při vstupu do baziliky si desinfikujte ruce. Ti, kteří se za těchto podmínek nevejdou do baziliky, mohou sledovat bohoslužbu ve venkovním ozvučeném prostoru,“ informuje web poutního místa.

Reklama

Na 10. pouť lékařů a pracovníků ve zdravotnictví jsou na Svatý Hostýn organizátory zváni lékaři, zdravotní sestry, nemocniční kaplani a další pracovníci ve zdravotnictví. Po mši svaté se podle původního programu naplánována v Jurkovičově sále přednáška P. Vojtěcha Kodeta ThD. O. Carm.

Poutní bazilika je pro individuální návštěvy přístupný denně od 12.30 do 18.00 hodin. Bohoslužby lze sledovat prostřednictvím kamery na internetových stránkách anebo venku v okolí baziliky, které je ozvučené.

Více informací o bohoslužbách a aktuálních změnách na poutním místě Svatý Hostýn najdete na www.hostyn.cz

Fotka od MartinaMoje z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap