Příběhy

Apoštolský administrátor diecéze biskup Martin David má pozitivní test na Covid-19. Je v domácí izolaci

Mezi pozitivně testované na koronavirus se od včerejška řadí i apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David. Nemoc Covid-19 u něj nemá těžký průběh a biskup zůstává v domácí izolaci. O své nemoci informoval zaměstnance diecézí kurie a všechny, kdo se s ním v posledních dnech osobně setkali.

„Průběh nemoci není u mě nijak těžký a doufám, že se nebude zhoršovat. Děkuji všem, kteří se denně spojují v modlitbě za ukončení pandemie,“ uvedl biskup Martin David, který byl hygieniky o pozitivním testu informován ve čtvrtek 22. října. V domácí izolaci zůstane nejméně do 1. listopadu.

Nemocný biskup vyzval k modlitbě za všechny nemocné i za zdravotníky. „Prosím o modlitbu za všechny nemocné, zvláště za otce Petra Dokládala a další kněze a také za všechny lékaře, zdravotníky, ošetřovatele a dobrovolníky, kteří  v těchto dnech bojují s pandemií s maximálním nasazením a obětavostí.“

Biskup Martin David se v tomto týdnu osobně nesetkal s ostatními biskupy na Plenárním zasedání České biskupské konference na Svatém Hostýně. K jednání biskupů se ve dnech 19. až 21. října připojil jen formou online konference po internetu.

Koronavirem se v letošním roce nakazili již dva biskupové. V jarních měsících s ní bojoval pomocný biskup pražský Karel Herbst a v září onemocněl na Covid-19 také plzeňský biskup Tomáš Holub. Oba se z nemoci uzdravili a již opět veřejně působí. V říjnu onemocněl pomocný biskup královéhradecký Josef Kajnek, který byl hospitalizován v pardubické nemocnici a stále není úplně zdráv. 

Nákaza se během října rozšířila mezi biskupy Polské biskupské konference. Z patnácti nemocných biskupů a arcibiskupů jeden na Covid-19 zemřel. Po těžkém průběhu nemoci na koronavirus zemřel v úterý 20. října emeritní biskup hnězdenský hospitalizovaný v nemocnici v Poznani. Více o nákaze mezi polskými biskupy v tomto článku.

Foto: Vojtěch Curylo/Člověk a Víra

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap