Příběhy

Arcibiskup Jan Graubner byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner a předseda České biskupské konference, který byl kvůli těžkému průběhu nemoci Covid-19 hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci, byl v pondělí 21. prosince propuštěn do domácího léčení.

Koronavirová nákaza se u olomouckého arcibiskupa Graubnera a pomocného biskupa Josefa Nuzíka projevila na začátku prosince. Po pár dnech v domácí izolaci se však zdravotní stav arcibiskupa zhoršil a musel vyhledat specializované covidové pracoviště nemocnice.

Reklama

Zdravotní stav duchovního byl natolik vážný, že se v celé olomoucké arcidiecézi lidé modlili za jeho uzdravení. Po zotavení arcibiskup srdečně děkuje všem, kdo se za jeho zdraví modlili a zůstává s věřícími i nadále spojen v myšlenkách a modlitbách.

Drazí bratři a sestry,

dnes jsem byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení a cítím se daleko lépe, i když k plnému návratu do služby to bude ještě chtít trochu trpělivosti. Velmi rád při této příležitosti děkuji všem, kteří se za mé zdraví modlili. Situace byla vážná a já jsem Pánu za vše poděkoval a byl připraven odejít do jeho milosrdenství, ale zároveň jsem slíbil v práci pokračovat, pokud on bude chtít.

Dnes mám radost nejen z postupného návratu zdraví, ale i ze spontánního projevu živého společenství víry, které jste ukázali modlitbou, jejíž plody nejsou daleko od zázraku. Bohatí touto zkušeností můžeme pokračovat v modlitbě za úplné zastavení pandemie a za návrat lidských srdcí k Bohu.

S velkou vděčností každému z vás ze srdce žehná

arcibiskup Jan

Zdroj: www.ado.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap