Poutní místa

Duchovní ze Svatého Hostýna jsou v karanténě. Mimo bohoslužby je bazilika přístupná

Kvůli karanténě, do které byli v úterý 15. září v ranních hodinách posláni členové duchovní správy na Svatém Hostýně, se na poutním místě s okamžitou platností ruší bohoslužby s účastí lidu. Mše svaté se podle pravidelného rozpisu slaví i nadále. Sledovat je lze prostřednictvím kamer na obvyklých odkazech i venku v okolí baziliky, které je ozvučené.

Situace se na významném poutním místě vrací do doby nejhlubší koronavirové krize, kdy byly kostely při bohoslužbách uzavřeny. Na web kamerách, které jsou k dispozici na stránkách poutního místa, jsou vidět poutníci postávající na schodech před bazilikou a ve venkovním amfiteátru. Kněz celebruje mši svatou sám za zvuků varhan. Kostel je pro poutníky během mše svaté nepřístupný. Na dveřích visí cedulka s nápisem „Karanténa“.

Reklama

Poutní místo však celé paralyzováno není. Mimo bohoslužbu se poutníci do mariánské baziliky dostanou. Mohou se také volně pohybovat po areálu Svatého Hostýna. Funguje restaurace i ubytování v poutním domě. V provozu je rovněž prodejna knih a devocionálií i nový krytý stánek, který byl otevřen na konci srpna jako přístavba k Poutnímu domu č. 1.

Stejně jako jinde v České republice je však nutné i na poutním místě respektovat obecně platná nařízení ohledně Covidu-19 – nosit roušky v uzavřených prostorách, pravidelně desinfikovat ruce a dodržovat bezpečné vzdálenosti.

Karanténní opatření pro duchovní správu poutního místa budou trvat nejméně deset dní. Aktuální informace o případných dalších opatřeních nebo jejich zmínění najdete na www.hostyn.cz.

Fotka od Petr3725 z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap