Poutní místa

Na dostavbu unikátní kaple v Nesvačilce lze přispět přes HitHit. Odměnou může být nový účes

Dřevo a kámen – prastaré stavební materiály, které sloužily generacím našich předků ke stavbě domů i kostelů, tvoří konstrukci nové kaple v obci Nesvačilka na Jižní Moravě.  Podle návrhu architekta Jana Říčného ji už čtvrtým rokem staví místní věřící pod vedením duchovního správce P. Reného Václava Strouhala. Na její dostavbu aktuálně shánějí peníze prostřednictvím crowdfundingové kampaně na dárcovském portálu Hithit.com.

Kadeřnický kurz, tričko, večeře s architektem nebo Miss

Kdo stavbu unikátní kaple zasvěcené Panně Marii Bolestné podpoří, může si vybrat z pestré nabídky odměn. Některé z nich jsou podobně unikátní jako stavba kaple samotné. Za příspěvek 900 korun můžete absolvovat kadeřnický kurz od Střihorukého Edvarda. Pod tímto názvem se skrývá odpoledne trvalým jáhnem a kadeřníkem v jedné osobě Janem Špilarem. Za 1500 korun se můžete podívat na komentovanou prohlídku do studia České televize v Brně či v Praze nebo získat tričko s logem kaple z limitované edice.

Za 2500 korun na účely dostavby kaple, která se po dokončení jistě stane klidným poutním místem na okraji vinařské obce, můžete zažít soukromý akustický koncert Petra Bendeho. Za stejně vysokou částku může být vaše jméno vytesáno na pamětní ceduli. Mezi odměnami crowdfundingové kampaně jsou také posezení ve vinném sklípku pro páry, pět i deset osob.

V nabídce jsou i exkluzivní setkání s osobnostmi – večeře s architektem Janem Říčným v Brně, zpěvačkou a Miss Jitkou Boho v Třebíči, setkání u kávy a zákusku s herečkou a dabérkou Simonou Postlerovou v pražské kavárně Slavia. Naproti Národního divadla s výhledem na Hradčany se při obědě se dvěma dárci setká dokonce herec Jan Přeučil.

Kapli si v Nesvačilce přáli už přes 100 lety. Dočkali se pravnuci

Peníze ze sbírky pomohou dofinancovat dřevěné opláštění stavby, která je již nyní dominantou malé obce jižně od Brna. Po vlastním kostelíku zde místní lidé toužili už před 100 lety. Již tehdy na stavbu pořádali sbírku a založili i vkladní knížku. Všechny jejich plány však překazily těžké časy krize, války a totality. Jejich sen znovu ožil a do realizace se pustili pravnuci původních iniciátorů pod vedením P. Reného Václava Strouhala. Nedílnou součástí celého projektu je také architekt Jan Říčný, který rotundovité stavbě vdechl neopakovatelnou konstrukci a hluboký spirituální rozměr.

Reklama

Kampaň na podporu dostavby kaple najdete na platformě HitHit.com.

Více o kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na www.kaplenesvacilka.cz

Foto: Tomáš Cigánek OFS/Člověk a Víra

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap