Poutní místa

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela pro seniory s návštěvou Lurd, Garabandalu a Porta

Vydejte na svatojakubskou pěší pouť do Santiaga de Compostela v organizované skupině. Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové připravuje putování po oblíbené francouzské královské cestě. Trasa bude dlouhá minimálně 100 km. O velké zavazadlo se nemusíte starat. Bagáž poutníkům poveze autobus. Ubytování je zajištěno v penzionech či podobných ubytovacích zařízeních. Nebude se jednat o ubytovny pro poutníky po mnoha osobách v jedné místnosti.

Poutníci navíc navštíví také další poutní místa ve Francii a Španělsku. „Společně navštívíme světoznámé poutní místo Lurdy ve Francii a pozoruhodné poutní místo Garabandal ve Španělsku. Chybět nebude prohlídka portugalského Porta, města vína,“ uvedla organizátorka poutní cesty Veronika Čepelková z Centra pro seniory v Hradci Králové a dodala, že zájezd je naplánován letecky z Prahy s odletem a příletem pohodlně přes den a bez nočních přejezdů.

Termín: 22. 5. – 31. 5. 2024           

Program:

1. den: Odlet z Prahy ve 13:30, přílet do Toulouse (přes Mnichov), transfer do Lurd. Večer mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový doprovod. Ubytování.

2. den: Program budeme mít v Lurdech. Mše svatá, prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X. Odjezd do Garabandalu – vesnice nazývaná „španělské Lurdy“, která leží vysoko v horách v provincii Santander v pohoří Cantabrian. Je unikátní tím, že se tady v letech 1961 až 1965 Panna Maria zjevila 4 dívkám více než 2000 krát. Předala jim poselství týkající se modlitby, obrácení a pokání. Farní kostel sv. Sebastiána, křížová cesta, ubytování.

3. den: Z Garabandalu přesun do Sarria – městečko s mimořádnou románskou architekturou, zde v okolí začneme pěší pouť, která bude trvat 5 dní a povede přes malebnou Galicii. Půjdeme cca 100 km (kdo bude mít zájem, dodržíme min. 100 km pro získání certifikátu poutníka), ubytování.

4. – 8. den (5 dní): Ze Sarria vede cesta přes Viley a Barbadelo k románskému kostelu Santiago z 12. století. Starý Portomarín – leží pod hladinou přehrady, ale před zatopením mnoho památek kámen po kameni rozebrali a znovu postavili na kopci uprostřed nového Portomarínu. Melide – město je pro svatojakubskou cestu velmi důležité, zde se setkávají dvě cesty Camíno Francés s cestou z Ovieda. Za návštěvu stojí románský kostel Santa María. Boente – kaple sv. Jakuba. Arzúa – zde stojí obklopená nádhernou krajinou kaple sv. Magdaleny. Lavacolla – vstupní brána do Santiaga, místo, kde se poutník očistí, než vstoupí do Santiaga de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola.

9. den: Přesuneme se do Porta. Nejvýznamnější sakrální stavbou je katedrála Terreiro se Sé, jedna z nejstarších památek v Portugalsku s prvky slohu románského, gotického i barokního. Procházka v historickém centru, ubytování.

10. den: Transfer na letiště, odlet do Prahy (přes Frankfurt) s příletem asi ve 13:30.

Cena: 19.640 Kč + 5.360 Kč (za ubytování se snídaní po pěší trase)

V ceně je zahrnuto: letenka Praha – Mnichov – Toulouse, Porto – Frankfurt – Prahaletištní poplatky,lux bus během programu, 3x ubytování, 2x snídaně, 1x večeře v Garabandalu, 6x ubytování po pěší trase – penziony, poutní domy nebo jednoduché hotely se snídaní v ceně 5.360 Kč (dvou a třílůžkové pokoje, v Santiagu jednolůžkové), průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: jednolůžkový pokoj za příplatek 2.300 Kč na tři noci (Lurdy, Garabandal, Porto) – na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat, pobytová taxa

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 770 Kč

Reklama

Přihlášky a informace:

Diecézní centrum pro seniory, Velké náměstí 32, 500 03 Hradec Králové, telefony: 737 215 328, 734 435 360, 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.simeon.cz.

Fotka od javier alamo z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap