Poutní místa

Tradiční Svatohubertská pouť na Svatém Hostýně v sobotu 15. října

Sobota 15. října bude i v letošním roce spojena s tradiční Svatohubertskou poutí na Svatém Hostýně. Největší myslivecký svátek s doprovodným programem pro celou rodinu vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou biskupem Antonínem Baslerem.

„V letošním roce připravujeme pro návštěvníky poutního místa ukázky loveckých signálů, výcviku loveckých dravců a práce tažných koní, své umění předvedou myslivečtí trubači a na děti bude čekat pásmo lesní pedagogiky. Zájemci budou moci ochutnat také víno z Arcibiskupských vinných sklepů či výbornou kávu z Café Gape. V hostýnských restauracích si pak na své přijdou i milovníci zvěřinových specialit. V Jurkovičově sále a přilehlých prostorách bude možnost shlédnout výstavky umělecké činnosti myslivců nebo si doplnit vybavení u prodejců mysliveckých potřeb. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků, celebrovaná biskupem Antonínem Baslerem. Hubertskou mši B – dur od Petra Vacka a Josefa Selementa v podání Trubačů OMS Přerov doplní zpěvem pěvecký Sbor svatého Huberta z nedaleké Loučky u Valašského Meziříčí,“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. (ALSOL).

„Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne ukázkami lovecké hudby a signálů, které předvedou Trubači OMS Přerov a jejich hosté – Parforsní trio. V deset hodin bude program pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže pontifikální mše svatá za celebrace biskupa Antonína Baslera,“ upřesňuje Josef Dostál a dodává, že na své si přijdou i rodiny s dětmi. „Pro děti máme připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem, kdy se zájemci hravou formou seznámí se základy myslivosti a lesnictví.“

Reklama

Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového.

„Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Josef Dostál ze společnosti ALSOL.

Zdroj: alsol.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap