Kláštery

Klášter Broumov zahájil noční prohlídky a noční hrané prohlídky. Průvodcem bude historická postava Aloise Jiráska

Letní prázdniny jsou tu a spolu s nimi i tradiční Noční prohlídky a Noční hrané prohlídky broumovského kláštera, které se budou konat v této národní kulturní památce po celé léto. Noční hrané prohlídky odstartovaly v pátek 2. července a letos zvolily téma Aloisovy lapálie. Konat se budou každý prázdninový pátek v 19:00 a 21:00.

Alois Jirásek byl studentem klášterního gymnázia

Jejich průvodcem bude historická postava mladého spisovatele Aloise Jiráska – studenta klášterního gymnázia, který v rámci svého poutavého vyprávění provede své hosty klášterem, studiem a trochu i svým životem. A možná potká nejen další studenty klášterního gymnázia, ale i pár překvapivých historických postav, které by se jinak ve skutečnosti nepotkaly – prvního československého ministra financí Aloise Rašína nebo slavného botanika a jednoho z ředitelů klášterního gymnázia Vincence Maiwalda.

Vstupné na tyto prohlídky je 190 Kč a 120 Kč.

Noční prohlídky každou prázdninovou středu a sobotu

Noční prohlídky budou každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00. Při nočních prohlídkách návštěvníci zažijí jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera. Prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře a zavádějí návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů kláštera – do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 tisíci svazky knih, do refektáře s unikátní kopií Turínského plátna a do bohatě zdobeného klášterního kostela sv. Vojtěcha. Vstupné je 160 Kč a 95 Kč (děti).

Reklama

Na oba typy prohlídek doporučujeme rezervaci na emailu prohlidky@klasterbroumov.cz nebo telefonním čísle 733 739 726.

Kateřina Ostradecká, Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov     

Foto: Petra Voráčková

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap