Knihy

Naplánovaly si cestu do Compostely. Došly do Mikulova. Matka s dcerou o tom napsaly knihu

Cestopisů o pouti do Santiaga de Compostela vyšla už celá řada. Aktuálně však vychází kniha, která popisuje putování po Svatojakubské cestě z Opavy do Mikulova. Během loňského léta se na ni spolu vydaly Anna a Ema Semiánovy z Mladé Boleslavi. Matka s šestnáctiletou dcerou s batohy na zádech prošly celou Moravu ze severu na jih a své zkušenosti a zážitky popsaly v knížce „Dvě na cestě“ s podtitulem „Jak matka s dcerou došly místo do Santiaga do Mikulova“. Kniha vyšla v nakladatelství Flétna a je možné ji sehnat např. v internetovém knihkupectví Kosmas.

„Vztah matky s dospívající dcerou bývá zpravidla vším, jen ne klidným a harmonickým mezigeneračním soužitím. Spíše neustálým testem rodičovské lásky. Jaké to je, když taková dvojice opustí stereotyp všedních dnů a vydá se pěšky na moravsko-slezskou část camina – Svatojakubské poutní trasy – z Opavy do Mikulova a společně sdílí slunce, déšť, prach, bláto, žahavé kopřivy, komáry, vlídná přístřeší a laskavé lidi okolo? To nám prozradí poutní deníky maminky Anny a dcery Emy,“ uvádí anotace nakladatelství.

„Čtivé, aktuální, k věci, žádné zbytečnosti, obsah a humor. A pak ta vzácná kombinace: máma a dcera. Nejen na cestě svatojakubské, ale na cestě k sobě, spolu, vedle sebe a teď k nám…,“ podpořila novinku kmotra knihy Tereza Kostková. O svém putování a knize obě autorky vypráví v článku na zpravodajském portále www.denik.cz.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap