Příběhy

Olomoucký arcibiskup Graubner dál leží na ARO. Dostává kyslík a děkuje za modlitby

Obavy o zdraví svého pastýře má už více než týden olomoucká arcidiecéze. Mons. Jan Graubner byl s pozitivním testem na koronavirus hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Těžký průběh nemoci Covid-19 jej dostal na Anesteziologické a resuscitační oddělení. Od té doby se na webu arcidiecéze začaly objevovat zprávy o modlitbách věřících za uzdravení arcibiskupa.

Aktuální informace k vývoji onemocnění dnes vydal tiskový mluvčí olomoucké arcidiecéze Jiří Gračka. Zdravotní stav předsedy České biskupské konference se mírně zlepši. Dál však zůstává pod důsledným dohledem lékařů. „Arcibiskup Jan Graubner zůstává nadále na ARO v péči lékařů a dostává se mu zde podpůrné léčby kyslíkem. Jeho stav se ovšem pomalu zlepšuje a s okolím komunikuje,“ uvedl mluvčí arcibiskupství.

Reklama

Přidejte se k modlitbám za nemocné

Nákaza se projevila i u pomocného biskupa Josefa Nuzíka, který však nemoc zvládá podstatně lépe a zůstává v domácí karanténě. Za nemocné biskupy a další kdo koronavirovou nákazou trpí a jsou ve vážném stavu, se modlí věřící celé arcidiecéze. Společné modlitby organizuje farnost na poutním místě Velehrad, katedrále sv. Václava v Olomouci i bohoslovci v arcibiskupském kněžském semináři.

„Prosíme věřící, aby se k modlitbám za uzdravení arcibiskupa Graubnera a biskupa Nuzíka přidali. Oba biskupové také všem, kdo se za ně modlí a o jejich zdravotní stav projevují zájem, vyjadřují upřímný dík a zůstávají ve spojení v modlitbě,“ sdělil Jiří Gračka.

Od počátku pandemie se s nemoci Covid-19 léčili biskupové v Praze, Plzni, Hradci Králové a v Ostravě. Prvním z biskupů, kdo se s nákazou potkal, byl emeritní světící biskup pražský Karel Herbst, SDB, v druhé podzimní vlně onemocněl plzeňský biskup Tomáš Holub, světící biskup královehradecký Josef Kajnek i apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David.

Fotka od Patryk_Kuzior z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap