Knihy Na cestu Poutní stezky

Pěšky z Paříže do Santiaga. Cestopis o putování dvou mladíků po Svatojakubské cestě

„Bon courage!“ Slyšeli nesčetněkrát Matouš Dvořák a Nico Moro během cesty do Santiaga de Compostela. Na pouť se vydali uprostřed parného léta s minimem prostředků přímo z Paříže. O svých zážitcích z 1600 km dlouhého pěšího putování napsali knihu. Na cestu se vydali bez mapy, bez stanu i bez kondice. S humorem to však dali a jejich vyprávění rozesměje i ty, kteří o dobrodružném putování zatím jen sní. Knižní novinka se právě dostává do prodeje. Zatím jen v online knihkupectvích.

Reklama

Cestopisů o pouti k hrobu svatého Jakuba vyšla již celá řádka. Tento je však tak trochu jiné kafe. „Zatímco ostatní autoři a cestovatelé jsou obvykle zkušení, pečlivě připraveni a cestují single, tahle dvojice typu ‚Pat a Patachon‘ neměla žádné zkušenosti a hrubě podcenila přípravu. Z toho všeho vyplynulo mnoho humorných situací a méně humorných komplikací, kdy se jejich naivita a nepřipravenost střetla s realitou,“ popisuje knižní novinku vydavatelství CPRESS, které ji jako novinku uvedlo na trh ve čtvrtek 22. dubna.

„Kde budete spát? A proč tam jdete? To jste se jen tak rozhodli? Co budete jíst? Už trénujete? A to jdete jako vy dva? A co tam?“ S těmito otázkami se před cestou setkávali naprosto běžně. Na většinu z nich neznali odpověď. Odpovědi přišly až po cestě. A některé dokonce až po ní. Kluci ale měli „Courage“ a do cíle došli. Jak se jim to podařilo, se můžete dočíst právě v této knižní novince.

Knížku seženete v e-shopu nakladatelství Albatros nebo v online knihkupectví Kosmas.cz.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap