Příběhy

Televize Noe odvysílá dokument o poutnické výpravě „Černobyl na kolečkách“

Poutník Petr Hirsch a jeho kamarád Honza Dušek, který trpí roztroušenou sklerózou, s partou dalších poutníků a dobrovolníků absolvovali již druhou poutní cestu. Po Santiagu de Compostela (2017) se vydali prozkoumat areál bývalé atomové elektrárny v Černobylu. Na Ukrajinu se vydali těsně před vypuknutím války v září a říjnu 2021. Dokument, který z této cesty vzešel, režírovala Eva Toulová a v příštích dnech jej uvidíte na obrazovkách televize Noe. Film má premiéru ve čtvrtek 29. prosince 2022 v 20.10 a v repríze jej uvidíte v pátek 30. prosince v 10.00 hodin.

Čtrnáctičlenný tým, který Honzu Duška na cestě doprovázel, se vytvořil z lidí, kteří jich společně absolvovali „Camino na kolečkách“. Doplnili je další poutníci, kteří se zapojili do kampaně na platformě HitHit, která na cestu vybrala přes 300 tisíc korun. Zahájení putování bylo na Chatě Prašivá v Beskydách 20. září 2021. Součástí týmu se stal i chatař Martin Stiller, který zajistil doprovodné vozidlo na přepravu vozíčku a další výbavy. O zahájení výpravy na Chatě Prašivá zde.

Více se o expedici dozvíte v dokumentu, jehož posláním je ukázat, že život nemocí a vozíkem nekončí. Výprava navštívila nejen areál Černobylu, ale také Kyjev a Karpaty, kde bylo cílem pokořit nejvyšší horu Ukrajiny Hoferku.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap