Kláštery

Hroznatova akademie při klášteře Teplá má nový blog s rozhovory i postními recepty

Kulturně-vzdělávací centrum Hroznatova akademie, která působí při Kanonii premonstrátů Teplá, má nový blog. V internetovém zápisníku najdete zajímavosti o klášteře, aktuální informace, rozhovory s představiteli řádu a tematicky k postní době i několik receptů z postní kuchyně. Vedle facebooku má tak Hroznatova akademie další prostor pro publikování a informování o svých aktivitách.

Na Velikonoce svého dětství vzpomíná opat kláštera premonstrátu Teplá P. Filip Lobkowicz, O. Praem. V rozhovoru s Kamilou Kozákovou se zamýšlí nad jednotlivými obřady a poselstvím zmrtvýchvstání a věčným životem. Další rozhovor vedla Eliška Radová s převodem tepelského kláštera P. Augustinem Janem Kováčikem, O.Praem. Hovoří spolu na téma celosvětové pandemie a nemoci Covid-19, která změnila svět a jež na vlastní kůži poznal i on sám.

Reklama

Blog Hroznatovy akademie potěší také všechny kulináře. Na stránkách aktuálně najdou recepty postní kuchyně včetně fotografií hotových pokrmů. Autorky blogu popisují přípravu tradičního kucmochu a mačanky, kulebjaku, pučálky a žebráckých buchet. Na blogu najdete i recept na Kočičí tanec a zelí v bramborách.

Hroznatova akademie – centrum kultury a vzdělání působí v prostorách jižního křídla kláštera, které v letech 2012-2015 prodělalo rozsáhlou rekonstrukci. Jeho cílem je prezentovat široké veřejnosti místo, ve kterém sídlí a jeho historii, nabídnout zajímavé volnočasové aktivity pro všechny, kdo rádi vytvářejí něco hezkého a chtějí se naučit něco nového, nadané mládeži i výtvarníkům a hudebníkům z regionu chce pomoci v rozvoji.

Foto: Hroznatova akademie

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap