Poutní místa

Svatý Hostýn: lidé mohou na všechny bohoslužby do baziliky i ke zpovědi

Poutní místo Svatý Hostýn, který minulý týden ochromila karanténa místních duchovních, se vrací do života. Bazilika Nanebevzetí Panna Marie je celodenně přístupná a mše svaté jsou slouženy v obvyklých časech. Každý večer v 18.45 je kostele společný modlitba růžence. S lidmi se mohou setkávat dva kněží, kteří nejsou v karanténě.

„Minulý týden se čtyři kněží z Hostýna setkali s osobou, která se ukázala jako infikovaná nemocí Covid-19. Všichni čtyři kněží mají negativní test na Covid-19, přesto musí být v karanténě. Jsou izolovaní na faře a nestýkají se s okolím,“ uvedl rektor baziliky na Svatém Hostýně P. Josef Stuchlý SJ.

Další dva duchovní však v kontaktu s nemocným nebyli a mohou se dál věnovat poutníkům. „Dva kněží z Hostýna byli poslední týdny mimo Hostýn. Nebyli v kontaktu s daným infikovaným člověkem a mohou zajišťovat provoz Hostýnské baziliky bez změn i nyní,“ dodal superior jezuitské komunity. Lidé mohou také přistupovat ke svátosti smíření. Počet zpovědníků je však zatím omezený. Minimálně jeden kněz však bude vždy k dispozici.

Mše svaté jsou ve všední dny v 7:15, 9:30, 11:15, v sobotu jsou mše v 7:15, 9:00, 10:15, 11:30 a svátostné požehnání v 13:00 hodin.

Nedělní pořad bohoslužeb je 7:15, 9:00, 10:15, 11:30, svátostné požehnání ve 13:00 a mše v 15:15 hodin.

Reklama

Bez omezení také funguje ubytování v poutních domech, restaurace a další provozy, které zajišťuje Matice Svatohostýnská.

Zdroj: http://www.hostyn.cz

Foto: František Ingr/Člověk a Víra

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap