Na cestu Vánoce

Když protiepidemický PES vycení zuby, kostelní lavice budou ještě prázdnější

Stoupající křivka koronavirové nákazy povede v příštích dnech ke zpřísňování protiepidemických opatření. „PES“ začne znovu cenit zuby a omezovat kontakty ve společnosti včetně počtu účastníků bohoslužeb a dalších shromáždění.  Matice opatření platná od 3. prosince 2020 nezavírá kostely, omezuje však počty účastníků podle procent obsazenosti míst k sezení.

V případě zpřísnění na 4. stupeň protiepidemiologických opatření, bude možné kostelní lavice zaplnit jen z 20 %. Nejpřísnější 5. stupeň PSA dovoluje jen 10 % obsazenost kostelů. Většina věřících tak bude nadále odkázána na online přenosy bohoslužeb, které jsou k dispozici na http://mseonline.cz/.

Přehled opatření, která se týkají bohoslužeb

Stupeň 5 (fialový)

10 % kapacity míst k sezení, pouze sedící účastníci, minimální odstup 2 m mezi sedícími účastníky v jedné řadě. Režimová a organizační opatření, desinfekce a větrání prostor. Bez hromadného zpěvu.

Stupeň 4 (červený)

20 % kapacity míst k sezení, pouze sedící účastníci, minimální odstup 2 m mezi sedícími účastníky v jedné řadě. Režimová a organizační opatření, desinfekce a větrání prostor. Bez hromadného zpěvu.

Stupeň 3 (oranžový)

30 % kapacity míst k sezení, pouze sedící účastníci, minimální odstup 2 m mezi sedícími účastníky v jedné řadě. Režimová a organizační opatření, desinfekce a větrání prostor. Bez hromadného zpěvu.

Stupeň 2 (žlutý)

60 % kapacity míst k sezení, pouze sedící účastníci. Režimová a organizační opatření, desinfekce a větrání prostor. Bez hromadného zpěvu.

Stupeň 1 (zelený)

Reklama

100 % kapacity míst k sezení, pouze sedící účastníci. Režimová a organizační opatření, desinfekce a větrání prostor. Bez hromadného zpěvu.

Matice opatření PES pro kulturu a bohoslužby.

Fotka od Diana Parkhouse z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap