Na cestu

Ve speciální edici turistických známek PEFC 2022 je i dřevěná placka Biskupských lesů

První turistické známky se zrodily přímo v lese. A právě lesům a lesním hospodářům patří speciální edice dřevěných plaket, které se z Rýmařova již více než dvacet let šíří do turisticky atraktivních míst. Placek s logem mezinárodní neziskové organizace PEFC, která dbá na správné a udržitelné hospodaření v lesích, vyšlo čtrnáct druhů. Získali ji správci lesů, v nichž se snoubí turistika a příkladná péče o les. Turistickou známku s číslem No. 2739 mají Biskupské lesy Diecéze ostravsko-opavské.

„Česká pobočka PEFC letos slaví 20 let od vydání prvního certifikátu v České republice, k této certifikaci se připojili jak největší správci našich lesů, tak i malí vlastníci lesů. Mnoho z nich myslí také na turisty a ekologickou osvětu, budují naučné stezky, návštěvnická centra či dřevěná odpočívadla. V péči těchto lesních hospodářů je také celá řada chráněných přírodních území,“ uvedla společnost Turistické známky, s.r.o. k nové Speciální edici známek.

Turistické známky této edice lze pořídit v lokalitách, kde správci lesů působí. Známku Biskupské lesy, Diecéze ostravsko-opavská lze získat v Turistickém informačním centru na Jesenické ulici ve Vrbně pod Pradědem, Infocentru Impuls v Karlové Studánce nebo v Gabrielově domě na ulici M. Tyrše v Bruntále. Více o Speciální edici PEFC 2022 najdete zde.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap