Na cestu

Radio Proglas oslaví 25 let od zahájení vysílání. Buduje nové prostory na nové adrese za 11 milionů

Se sloganem a kampaní „Rybu neutopíš! – Radio Proglas v novém“ buduje křesťanská stanice své nové sídlo na Olomoucké ulici v Brně. Jen tři zastávky tramvají od hlavního nádraží se v těchto dnech připravují nové kanceláře a vysílací studia Radia Proglas, které 8. prosince oslaví 25 let od zahájení vysílání.

„Děláme toho snad pětkrát víc než na začátku. Rozhodli jsme se proto přestěhovat, a to na Olomouckou ulici číslo 7. Čeká na nás prosluněná dvojnásobná plocha, kterou chceme upravit podle parametrů ‚rádia 21. století‘,“ uvedl ředitel rádia Mons. Martin Holík.

25 let vysílání i stěhování s podporou posluchačů

Stěhování z prostor Biskupského gymnázia na Barvičově ulici na novou adresu však nebude zadarmo. Na adaptaci prostor, vybavení a provoz bude Radio Proglas potřebovat jednorázovou investici ve výši 11 milionů korun. „Můžeme slíbit, že je to na dlouhou dobu naposledy. Pokud ke svému pravidelnému příspěvku pro Proglas přidáte tisícikorunu, zvládneme to! A vy budete mít radost spolu s námi,“ dodal ředitel Holík.

Nové prostory si rádio převzalo v pondělí 5. října, kdy jeho ředitel požehnal základní kámen přivezený ze Svatého Hostýna. Právě z tohoto poutního místa začala stanice v roce 1995 vysílat. „Dej, ať dílo stavby slouží ke Tvé cti a chvále, a k našemu posvěcení a užitku zejména posluchačům, ale i dalším lidem,“ pronesl Holík při žehnání.

Reklama

Postup prací i stav konta s finančními dary dárců lze sledovat na https://www.nase-radio.cz/

Prozatím přispělo 2333 lidí částkou 3 385 350 Kč.

Foto: Radio Proglas

Máte tip na článek nebo tiskovou zprávu do některé z rubrik magazínu Poutnictvi.cz? Napište nám na redakce@poutnictvi.cz. Děkujeme.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap