Kláštery

Hledáte klidné místo pro karanténu? „Zavřete se do kláštera“ bosých karmelitánů přímo na Hradčanech

Bývalý klášter bosých karmelitek na Hradčanech na jaře tohoto roku převzali bosí karmelitáni a prostory nedaleko Pražského hradu proměnili na „Fortnu“. Duchovní centrum s kostelem sv. Benedikta nyní v nouzovém stavu nemůže naplno rozvinout svůj program. Karmelitáni však přišli s aktuální výzvou načasovanou na aktuální potřeby společnosti. Prostory klášterních cel nabízí lidem, kteří potřebují strávit nějaký čas v karanténě. Nabídka Fortny s názvem „Zavřete se do kláštera“ platí od 23. října do odvolání.

Reklama

„Pokud jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od zbytku členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat na Fortně. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost tu nechtěnou situaci nějak využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec – odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici,“ popisují novinku řeholníci.

Duchovní, kteří působí při kostele Panny Marie Vítězné se soškou Pražského Jezulátka, tuto nabídku adresují těm, kdo se potřebují izolovat od zbytku domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pro nemocné není klášterní cela vhodnou volbou. „Pokud máte příznaky Covid-19 nebo je vám prostě jinak špatně, není Fortna tím nejlepším místem pro marodění. Když se váš stav zhorší během pobytu, bude to na vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit nemůžeme,“ informují karmelitáni otevřeně všechny potencionální zájemce o tuto službu.

Kromě ustlané postele nabízí klášterní cela na Fortně také vlastní koupelnu, WC, zapůjčení mikrovlnky a nádherný výhled na Prahu. Stravování klášter nezajišťuje, pomůže však dodat před dveře pokoje objednané jídlo a potraviny. K pokrytí nákladů na ubytování a zajištění potřebného servisu je doporučený příspěvek ve výši 300 korun. Na bránu Fortny však mohou zaklepat i ti, kdo si takovou částku nemohou dovolit. Vše potřebné o této službě najdete na www.fortna.eu

Fotka od Markéta Machová z Pixabay

Máte tip na článek nebo tiskovou zprávu do některé z rubrik magazínu Poutnictvi.cz? Napište nám na redakce@poutnictvi.cz. Děkujeme.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap