Na cestu

Ve Štramberku mají opět betlémskou trasu. Jesličky za okny domů zůstanou až do Hromnic

Téměř čtyřicet betlémů za okny domů a výkladními skly obchůdků, hotelů, restaurací a kaváren najdete v těchto dnech ve Štramberku. Malebné obci s hradem Trúba, kterou proslavily perníkové uši, se právem přezdívá „Moravský Betlém“. Vánoční atmosféru zde už třetím rokem umocňuje výstava betlémů, kterou lze využít rovněž jako prohlídkovou trasu městečka, které je současně také skanzenem lidové architektury.

Betlémy až do Hromnic

Betlémy budou v oknech štramberských domečků vystaveny až do Hromnic, tedy svátku Uvedení Páně do chrámu, který v církevním kalendáři přijde na řadu až 2. února 2023. Procházka Štramberkem začíná u kapličky v Národním sadu, kde je betlémské zastavení č. 1. Pokračuje uličkami města podle mapky, kterou pořadatel akce Město Štramberk nabízí k dispozici ke stažení. Na výstavě betlémů se podílí majitelé domů a muzeum Vánoční chalupa.

Komentovaná prohlídka a Adventní jarmark

V rámci této akce jsou k dispozici komentované prohlídky – 17. a 30. prosince 2022. Začíná se vždy v 16 hod. od kapličky v Národním sadu /zastavení č. 1/.

Reklama

V sobotu 17. prosince ožije štramberské náměstí Adventním jarmarkem. Program začíná v 13.00 a potrvá do 16.00 hodin. Naplní jej vystoupení Cirkusu Hubáček a kapely „Hospodský bordel“. Na náměstí budou také k dispozici prodejny s občerstvením, rukodělnými výrobky a tvořivé dílničky pro děti.

Punč v pizzerii zdarma

Vánoční atmosféru městečka na severní Moravě dotváří nejen sněhová nadílka, ale také světelná výzdoba domů i hradu Trúba s věží. Místní pizzerie Piccolo nabízí kolemjdoucím malým i velkým návštěvníkům zdarma vánoční punč. Pozvání platí až do 22. prosince 2022. Za punč se nic neplatí, dobrovolně je však možné přispět na rozvoj ZŠ a MŠ Motýlek Kopřivnice.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap