Na cestu

Rádi fotíte? Není vám víc než 21? Tak zkuste soutěž „Mladí fotografují památky 2021“

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Radou Evropy organizuje už od roku 2007 mezinárodní fotografickou soutěž „Mladí fotografují památky“. Letošní již 14. ročník má uzávěrku 15. března 2021. Aktuálním tématem soutěže je „Architektonické dědictví“. Své snímky mohou do soutěže posílat žáci základních a studenti středních škol ve věku do 21 let.

Akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž je navíc jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. 

„Aktivita však není pouhou fotografickou akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru,“ uvádějí pořadatelé soutěže.

Každý účastník vkládá do soutěže maximálně 3 snímky

A jak se soutěže zúčastnit? Stačí ze svých snímků vybrat tři nejlepší a prostřednictvím internetové stránky www.historickasidla.cz je nahrát na soutěžní web. Pořadatelé upozorňují mladé fotografy, že své tři snímky musí do systému nahrát při jednou přihlášení. Nelze se do něj vracet a vkládat fotky s odstupem několika dní. Proto je třeba výběr dobře zvážit, pak se do soutěže zaregistrovat a své fotky na web nahrát. Už nyní je v soutěži 189 snímků. Pokud každý soutěžící využil možnost na maximum, je nyní ve hře 63 mladých fotografů a fotografek.

Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 15. 3. 2021    

Reklama

Snímky, které již mladí fotografové do soutěže zaslali, lze prohlédnout zde.

Více informací o soutěži zde.

Fotka od SplitShire z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap