Poutní místa

Kostel s Pražským Jezulátkem bude 17. ledna výjimečně uzavřen. Karmelitáni se vymezili vůči volební kampani Andreje Babiše

Informace o záměru prezidentského kandidáta Andreje Babiše navštívit kostel Panny Marie Vítězné v centru Prahy, kde karmelitáni uchovávají milostnou sošku Pražského Jezulátka, vyvolal jejich reakci. Rozhodli se kostel výjimečně v úterý 17. ledna 2023 ráno neotevřít a zamezit tak štábu volební kampaně a i samotnému kandidátovi začlenit posvátné místo do své volební kampaně.

Na stránkách kostela www.pragjesu.cz vydali v pondělí 16. ledna 2023 toto prohlášení:

V úterý 17. 1. 2023 nebude v dopoledních hodinách otevřen kostel Pražského Jezulátka.

Svůj úmysl navštívit tento kostel dnes v médiích prezentoval prezidentský kandidát Andrej Babiš. Vzhledem k načasování a mediální prezentaci této návštěvy ji jednoznačně považujeme za součást předvolební kampaně, která je navíc vedena velmi útočným a strach vyvolávajícím stylem, a se kterou se rozhodně nemůžeme ztotožnit. Nepřejeme si, aby toto celosvětově známé poutní místo a významný náboženský symbol, kterým je soška Pražského Jezulátka, byly zneužity k takovýmto účelům.

Kostel je jinak otevřen všem návštěvníkům bez ohledu na jejich přesvědčení, tedy i A. Babišovi, k osobní modlitbě, nikoliv politické kampani.

Za způsobené komplikace se všem návštěvníkům omlouváme.

Reklama

Komunita bosých karmelitánů od Pražského Jezulátka

16. 1. 2023

Ilustrační snímek Prahy od Lubos Houska z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap