Kláštery

Lokální produkty a vůně medoviny lákají na Adventní trh do broumovského kláštera

Tradiční Adventní trh v broumovském klášteře se koná na zlatou neděli 18. prosince. Trh začíná v 8:30 a potrvá zhruba do 13 hodin, vstupné je zdarma. Návštěvníky čeká široká nabídka lokálních produktů, předvánoční atmosféra i workshop výroby svíček.

Adventní trh v broumovském klášteře láká svou atmosférou a pestrou nabídkou lokálních produktů vždy velké množství návštěvníků. Ti na trh míří především za možností vybrat zde dárečky pro své nejbližší, ale také kvůli setkávání se s přáteli a známými. Adventní trh se koná na nádvoří a v přilehlých prostorách barokní památky.

„Na Adventním trhu jsou zastoupeni především lokální prodejci – ať už nabízejí výrobky z keramiky, textilní výrobky, domácí mýdla, nejrůznější sirupy či svíčky a další,“ říká produkční broumovského kláštera Anna Iljašenková. Na Adventním trhu se rovněž pravidelně prezentují nositelé značky Regionální produkt Broumovska a místní producenti potravin. Přátelskou atmosféru vhodně doplňuje prodej teplého občerstvení, jako je svařák, vánoční medovina či polévka. Lidé tak mohou postát a popovídat si s přáteli.

Pro tvořivé, a především pro děti, bude v Dětské galerii Lapidárium otevřen workshop výroby adventních svíček. Ten začíná od 9 hodin a je nutné se předem přihlásit na ma@klasterbroumovsko.cz, 603 271 426. Workshop potrvá zhruba 3 hodiny a vstupné je 50 korun za osobu.

Během Adventního trhu je také možné zúčastnit se Adventních prohlídek kláštera, které se konají v každou lichou hodinu: v 9, 11, 13 a 15 hodin. Při Adventních prohlídkách se návštěvníci pokochají vánočně vyzdobeným klášterem a dozví se mnoho zajímavostí o vánočních zvycích a tradicích.

Michaela Plchová

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Reklama

Snímky:

Adventní trh, foto Jakub Šleis

Zimní Klášter Broumov – foto Kateřina Ostradecká

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap