Cesta je cíl

Podpořte zdravotníky. Nakreslete si na respirátor srdíčko

Chcete alespoň na dálku podpořit zdravotníky? Chcete vzkázat lidem, kteří v Covid-19 stále nevěří, že se mýlí a ostatních je víc? Chcete poslat vzkaz vládě, policii a justici? Zareagujte na výzvu zdravotníků, kteří už celý rok bojují v nemocnicích o životy těch, kteří se nakazili koronavirovou infekcí. Svou solidaritu vyjádříte tím, že si v pátek 12. března 2021 na svůj bílý respirátor namalujete malé červené srdíčko. A s tímto respirátorem na obličeji půjdete třeba nakupovat.

K výzvě zdravotníků se připojila i Česká lékařská komora. Akce má směrem ke společnosti vyslat srozumitelný vzkaz „Důvěřujte nám“. Je to přesně to, co zdravotníci neustále opakují, když narážejí na porušování protiepidemických opatření, neochotu je vymáhat, když čtou nesmyslné hoaxy o nemoci nebo vidí ne úplně zvládnutý program očkování.

Reklama

„Namísto tleskání na balkónech si (nejenom) 12. 3. nakreslete malé srdíčko na svůj respirátor, na znamení vzájemného respektu, spolupráce a odhodlání zvládnou tuto koronavirovou krizi společně. Děkujeme,“ uvedli ve své výzvě pořadatelé a zdravotníci Radovan Hudák a Jan Přáda.

Výzvu sdílí na svém Facebooku například Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Nejnovější iniciativa má několik výzev adresovaných veřejnosti, pak samotným zdravotníkům a nakonec vládě, policii a justici. Plné znění výzvy #DuverujiZdravotnikum najdete na webu České lékařské komory nasezdravotnictvi.cz.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap