Cesta je cíl

Poutnictví.cz má za sebou rok virtuálního života. Buen camino!

Internetový magazín pro poutníky a moderní poutnictví má za sebou první rok. Příspěvky se začaly na webu objevovat 9. září 2020. Zveřejněno bylo více než 680 článků. Polovinu z nich tvoří „Fotoevangelia“ s citací liturgického textu evangelia, který se v den vydání předčítá při katolických bohoslužbách. Další články se věnují různým tématům, která mají vztah k poutnictví, putování a poutnickému stylu života.

Reklama

Nejčtenějším příspěvkem byl článek s názvem „Vládní PES pohlídá, kolik lidí může do kostela na mši, svatbu nebo pohřeb“, který si vyhledalo více než 10 tisíc čtenářů. Druhý nejčtenějším článek informuje o jihoafrickém hitu Jerusalema, který obletěl celý svět a na jehož rytmy tančí zdravotníci, hasiči, policisté i řeholníci a řeholnice. Třetí příspěvek, který zaznamenal nejvíce zhlédnutí, je článek o Svatém Hostýnu – nejnavštěvovanějším poutním místě v České republice.

Stránky poutnictví.cz mají za sebou první rok života. Symbolicky jsme zvolili v den oslavy obrázek dětských botek, které jsou symbolem prvních krůčků i putování. Učíme se v tvorbě online magazínu chodit a věříme, že za další rok ujdeme zase kus poutnické cesty. Chceme přinášet zajímavosti o fenoménu moderního poutnictví, poutních místech a dalších tématech, které s putováním souvisí. Budeme rádi, když půjdete s námi. Buen camino!

Fotka od sebagee z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap