Příběhy

Snít o cestování povoleno! Honza Dušek touží dojet na vozíku až do Černobylu. Bude z toho hit?

O putování, cestování a výletech do sousedního města nebo okresu si můžeme v těchto dlouhých dnech lockdownu nechat tak akorát zdát. Snít o cestách do neznáma s neobyčejnou atmosférou je povoleno! O další poutní výpravě sní vozíčkář Honza Dušek, který v roce 2017 s partou přátel absolvoval „Camino na kolečkách“ a projel legendární Svatojakubskou cestu.

Černobyl na kolečkách – Honza se představuje from Petr Hirsch on Vimeo.

Po Caminu na kolečkách je tady Černobyl na kolečkách

Nyní má nový cíl. Černobyl! Na Ukrajinu se touží vydat rovněž na kolečkách svého invalidního vozíku. Pomoct mu v tom chtějí poutníci v čele s průvodcem Petrem Hirschem, který nyní na realizaci snu muže trpícího roztroušenou sklerózou shání peníze na dárcovské platformě HitHit.com. O cestě má ve spolupráci s režisérkou Evou Toulovou vzniknout další filmový dokument.

„Honza Dušek se po Santiagu vydává zdolat další metu. S partou přátel chce navštívit Černobyl. Invalidní vozík, roztroušená skleróza a zhoršující se zdravotní stav mu v tom nezabrání. Vydejte se na expedici s námi a podpořte vznik jedinečného dokumentu,“ zve k podpoře Petr Hirsch přes online darovací kampaň. Aby se dostali do míst, kde v roce 1986 explodoval jaderný reaktor, natočil zde film a ten nabídnout divákům, potřebují sehnat 300 tisíc korun.

Reklama

Aby se sen mohl splnit, hledají sponzory pro tuto cestu přes dárcovskou platformu HitHit. Za finanční dary nabízejí těm, kdo jejich cestu podpoří, dvacítku různých odměn. V každé z nich je velký kus odhodlání a odvahy dostat kamaráda Honzu Duška trochu blíž radioaktivitě z Černobylu. Dokument režisérky Evy Toulové a kameramana Tomáše Lénárda se zaměří nejen na cestu samotnou, ale také na nemoc, která Honzu sužuje již 18 let.

Jaké odměny čekají na ty, kdo projekt podpoří?

Názvy odměn již nyní doslova září. Za své peníze můžete jako dárek dostat například „radioaktivní pozdrav, radioaktivní čumkarta, foto a sladkosti z Černobylu nebo 3D model elektrárny“. Mezi odměnami jsou také VIP vstupy na promítání premiéry filmu, poukázky do LASERgame v Říčanech nebo osobní pouť doprovázena Petrem Hirschem. Pro šest odvážlivců, kteří projekt významně podpoří, je připraveno místo mezi účastníky výpravy. A to už opravdu stojí za to.

Přehled všech odměn a stav projektu „Černobyl na kolečkách“.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap