Na cestu

Účastníci bohoslužeb a obřadů velikonočního třídenní budou mít výjimku ze zákazu vycházení

Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Tři nejvýznamnější dny velikonočních svátků, které vrcholí nedělní slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Pro křesťany jsou to nejdůležitější svátky v roce a obřady jednotlivých dnů se odehrávají většinou ve večerních hodinách.

Bohoslužba na Bílou sobotu tradičně začíná až za soumraku nejčastěji okolo 21. hodiny. Je to hodina, od které už měsíce platí noční zákaz vycházení. Církve a náboženské společnosti dostanou na první tři dubnové dny výjimku. Začátek zákazu nočního vycházení se účastníkům bohoslužeb posune až téměř do půlnoci.

Reklama

Kdo jde do kostela, může být venku až do půlnoci

„Od 1. do 3. dubna platí výjimka ze zákazu vycházení v době od 21:00 do 23:59 pro osoby, které účastní bohoslužeb či podobných náboženských setkání,“ zní upravené pravidlo platné během velikonočního třídenní. Po jejich uplynutí se vše vrací do starých kolejí. Zákaz vycházení bude zase pro každého platit od 21.00 do 4:59 hod.

S jiným uvolněním vládních opatření se o Velikonocích nepočítá. Aktualizovaná opatření na vládním portále cov.gov.cz se věnují také tradičnímu koledování, prodeji velikonočního zboží, svátečních rodinných návštěv nebo velikonočních trhů.

Fotka od BookPenthouse z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap