Poutní místa

Svatá země bez poutníků. Křesťanské komunity bez příjmů. Pomoci má velkopáteční sbírka

Prefekt vatikánské Kongregace pro východní církve Leonardo kardinál Sandri prosí o štědrost při tradiční velkopáteční sbírce na podporu křesťanů ve Svaté zemi. Jejich křehká situace se kvůli pandemii a zastavení poutní turistiky ještě zhoršila. Pusté ulice Jeruzaléma a dalších měst ve Svaté zemi znamenají nulové příjmy pro místní rodiny, které poutníkům nabízely své výrobky a služby.  

„Kvůli koronaviru naprosto zastavil poutnický a turistický ruch. Důsledkem toho mnoho místních křesťanů přišlo o práci a nemá z čeho živit rodiny,“ informuje kardinál Sandri, který zdůraznil, že naše doba ještě více potřebuje milosrdné Samaritány, a prosí, abychom neodvraceli pohled a neopomíjeli potřeby bratří žijících ve Svaté zemi.

„Bez naší pomocné ruky bude jejich situace ještě horší a stále obtížněji budou vzdorovat pokušení emigrace z Blízkého východu,“ píše vatikánský kardinál. Připomíná, že díky prostředkům z každoročních sbírek se daří podporovat pastorační, vzdělávací a lékařské aktivity církve v této oblasti a čelit nejnaléhavějším sociálním situacím. V minulém roce se podařilo vybrat více než 9 milionů 700 tisíc dolarů. Kongregace navíc vyhradila dalších 500 tisíc dolarů na boj s pandemií.

Reklama

Sbírka na podporu křesťanů a na údržbu chrámů ve Svaté zemi byla ustanovena papežem Pavlem VI. v roce 1974 apoštolskou exhortací Nobis in Animo, která zdůrazňovala privilegované místo církve v Jeruzalémě a zvláštní péči Svatého stolce o její náboženské, politické a sociální problémy.

Zdroj: www.cirkev.cz

Fotka od Anna Sulencka z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap