Na cestu

Vydejte se na životní pouť do Santiaga de Compostela. O těžké batohy i ubytování se postará cestovka

Toužíte po zážitku z pěší pouti do Santiaga de Compostela a sami si na cestu netroufáte? Pak možná právě pro vás je ušitá nabídka cestovní agentury Poutní zájezdy, která připravuje na léto 2023 tři svatojakubská putování. Poutníci se vydají k hrobu sv. Jakuba po Camino Inglese (100 km), Camino de Invierno (268 km) nebo Via de la Plata (100 km). Délka pouti zaručuje získání certifikátu svatojakubského poutníka a životní zážitek.

„Nabízíme vám tři termíny organizovaných zájezdů s pěším putováním do Santiaga de Compostela, během nichž se nebudete muset o nic starat. Pouze jít a vnímat všechnu tu krásu a hloubku camina. Ubytování je zajištěno, velké zavazadlo nenosíte a po celou dobu putování je vám k dispozici autobus a samozřejmě i erudovaný průvodce,“ informuje o nabídce Veronika Čepelková z cestovní agentury Poutní zájezdy a dodává: „Putujte s námi. Buen camino!“

1. Camino Inglese – Anglická cesta (cca 100 km)

Zveme vás na novinkovou Aglickou cestu (Camino Inglese), která prochází přes unikátní historická městečka se zachovalými kostely, hrady a zámky a nabízí nádherné výhledy na pobřeží. Na programu bude také návštěva světoznámého poutního místa Lurdy ve Francii a pozoruhodného poutního místa Braga v Portugalsku. Jedná se o variantu autobusem a letecky.

Více o nabídce putování po Camino Inglese zde.

2. Camino de Invierno – Zimní cesta (cca 268 km)

Je vaším cílem putovat více než 100 km? Vydejte se na pouť po zajímavé trase Camino de Invierno – Zimní cestě (cca 268 km), kterou jsme novinkově zařadili do programu. Jedná se o nádhernou trasu s úžasnou přírodou, dechberoucí krajinou a bohatou historií. Camino de Invierno je méně přeplněné než jiné cesty, a proto pro vás bude cesta klidnější a osobnější. Má však dobré označení a jako jediná prochází čtyřmi galicijskými provinciemi. Na programu bude i návštěva slavného města vín Porta a pozoruhodného poutního místa Braga. Tato varianta má obě cesty pohodlně letecky.

Více o nabídce putování po Camino de Invierno zde.

3. Stříbrná cesta – Via de la Plata (cca 100 km)

Reklama

Třetí variantou je tzv. Stříbrná cesta – Via de la Plata (cca 100 km), jejíž poslední úsek, který se nazývá Malá španělská cesta, je považován za jeden z nejkrásnějších. Obohacením navíc jistě bude i návštěva světoznámého poutního místa Lurdy, slavného města vín Porta a kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo s katedrálou, která ukrývá vzácnou relikvii. Varianta letecky a autobusem.

Více o nabídce putování po Stříbrné cestě – Via de la Plata zde.

Přehled všech tří poutních cest do Compostely naleznete na tomto odkazu poutnizajezdy.cz.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap