Poutní místa

Vydejte se s Diecézním centrem pro seniory do italského Toskánska i na ostrov Elba

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na poutně-poznávací a odpočinkový poutní zájezd do nádherného Toskánska s pobytem na ostrově Elba. „Vydejte s námi poznávat a prožít nádherný kus Itálie – kouzelné Toskánsko. Co vše spatříme? Vyhlášená města jako jsou Florencie, úchvatné hlavní město Toskánska, Siena, rodiště velké světice Kateřiny Sienské, Pisa s její proslulou šikmou věží, Lucca – město, kde na vás dýchne toskánská historie na každém rohu nebo San Gimignano – magické město v samém srdci Toskánska. Nebude chybět možnost putování po starobylé poutní cestě Via Francigena, ochutnávka místního vynikajícího vína a jako bonus pobyt na krásném ostrově Elba. A co víc… Pro vaše pohodlí budeme mít pouze jeden noční přejezd (zpět). Odjezdy jsou z mnoha míst po celé ČR. Pojeďte prožít tento mimořádný novinkový zájezd s námi!

Termín: 3. – 11. 5. 2024            

Cena: 22.700 Kč

Uzávěrka přihlášek: 15. 12. 2023. Přihlašování již probíhá, kapacita se plní. V případě zájmu neváhejte!

V ceně je zahrnuto: lux autobus, 1x tranzitní ubytování se snídaní, 4x ubytování s polopenzí v poutním domě v Lucca, zpáteční lístek na trajekt ostrov Elba, 2x ubytování s polopenzí na ostrově Elba, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: městská taxa – platí se na místěpřístavní poplatky dle aktuální ceny (povinné)vstupydegustace vína za příplatek cca 20 EUR (bude-li mít zájem celá skupina), jednolůžkový pokoj – za příplatek 4.970 Kč – na vyžádání nebo pokud klienta není možné doubytovat

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 690 Kč

Program (je spojen s každodenní mší sv. – kromě prvního a posledního dne):

1. den: Odjezd z Brna, Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové a Prahy ráno (případně dalších míst přímo na trase), panoramatická jízda přes masiv Alp, příjezd na ubytování do oblasti Trento.

2. den: Po snídani přesun do Pisy, prohlídka – náměstí Piazza dei Miracoli (památka UNESCO) se světoznámou Šikmou věží, Baptisteriem a Dómem. Městečko Lucca – město románských kostelů a skrytých palácových zahrad, prohlídka nejkrásnějších míst – Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostelem San Michele in Foro. Ubytování.

3. den: Po snídani přesun do Florencie – kolébky renesance. Zastávka na náměstí Piazza Michelangelo, kde se nám Florencie ukáže v celésvé kráse. Právě odsud uvidíte Florencii takovou, jako je na většině fotek, kde dominuje Duomo nebo jiným názvem katedrála SantaMaria del Fiore. Pěší procházka k řece Arno, pokračování v prohlídce města, bazilika Santa Croce s hroby významnýchosobností jako např. Michelangelo, Dante, Palazzo Vecchio (zvenku) na Piazza della Signoria, kopie Michelangelova Davida, mostPonte Vecchio – sídlo florentských zlatníků, galerie Uffizi (zvenku) s více než 4000 obrazy, osobní volno. Odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd přes známou vinařskou oblast Chianti s vyhlášenými víny do Sieny. Zastávka v Castellino in Chianti s vyhlídkou na místní vinice. Tato vesnice vás na první pohled okouzlí svou malebnou, typicky toskánskou, krajinou s rozsáhlými vinicemi a s velkým množstvím olivových hájů. Návštěva města Siena – odvěkého rivala Florencie, rodiště sv. Kateřiny Sienské. Prohlídka města – hlavní náměstí Piazza del Campo s budovouPalazzo Pubblico a mramorovými fontánami, vrcholné dílo gotiky – sienská katedrála, baptisterium San Giovanni… Basilika San Domenico je monumentální kostel, který připomíná spíše malou pevnost. Stojí nedaleko rodného domu svaté Kateřiny Sienské. Byl postaven ve 13. – 15. stetí v gotickém stylu. V interiéru se nachází kaple sv. Kateřiny ze Sieny s renesančním tabernáklem z roku 1466 od Giovanniho di Stefana, fresky ze života sv. Kateřiny a Capella delle Volte s jediným autentickým portrétem svaté Kateřiny od sienského umělce Andrey Vanniho. Santuario Cateriniano – místo, kde se narodila svatá Kateřina Sienská (svatořečena byla v roce 1465). V rámci osobníhovolna v tradiční restauraci „trattorii“ budete mít možnost ochutnat pravé italské domácí těstoviny nebo toskánské polévkypodávané v chlebu. Pokračujeme do kamenného středověkého městečka známého jako město věží – San Gimignano (UNESCO) stojícího na místě bývalého etruského osídlení. Bazilika di Santa Maria Assunta, Palazzo delPopelo, náměstí Piazza della Cisterna. Návrat na ubytování.

5. den: Po snídani zakusíte atmosféru camino Via Francigena. Tato historická poutní cesta ve skutečnosti začíná v Anglii, vine se přesFrancii, prochází přes Švýcarsko a pokračuje do Itálie. Poslední úsek vede po staré římské cestě Via Cassia, ta je zčástilemovaná starobylými kameny, po kterých Římané kráčeli před staletími. Cesta vede až do Věčného města – Říma. Krajinu charakterizuje rovinatý terénem, někde jemírné stoupání a klesání, olivové háje, lískové plantáže, louky a světlé listnaté lesy. Sopečná činnost, která formovala zemi, dává osobě vědět díky horkým pramenům a kráterovým jezerům, která jsou po trase. Malebná městečka, která jsou součástí poutní cesty,jsou skvělým důvodem k obeznámení se s krásami starobylé architektury se středověkým nádechem. Naše trasa bude cca 12 km (nebo možnost individuálního programu bez putování). Zvesničky Piazzano sestoupíme do údolí bystřiny Contesola a přes Serchio u Ponte San Pietro se dostaneme do Luccy. Na programubude také návštěva toskánských vinic, spojená s ochutnávkou vín a možností nákupu.

6. den: Plavba na ostrov Elba trajektem do hlavního města Portoferraio, kde panuje středomořský klid a pohoda. Název města v překladu znamená „železný přístav” a připomíná období pirátských nájezdů. Přesun na hotel, večeře, ubytování.

7. den: Celodenní pobyt na ostrově Elba. Je to ideální destinace pro ty, kteří touží po odpočinkové dovolené v nedotčené přírodě, kdetypickou středomořskou atmosférou dotváří vinice. K dispozici vám bude bazén a soukromá, dobře udržovaná zahrada, kde simůžete posedět a odpočinout. Možnost relaxu na nedaleké písčité pláži, případně procházka po okolí. Večeře, ubytování.

8. den: Odjezd z ostrova Elba, odpoledne trajekt do městečka Piombino na italské pevnině a následně jízda do ČR.

9. den: Předpokládaný příjezd do ČR ráno až dopoledne.

Přihlášky a informace:

Reklama

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, tel.: 737 215 328, 734 435 360, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz

Těšíme se na setkání s vámi!

Fotka od Klaus Stebani z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap