Poutní místa

Výzva z Pivovaru Neratov: „Když nemůžete pro Proroka, přivezeme ho k vám!“

Malé řemeslné pivovary řeší stejný problém jako na jaře. Co s uvařeným pivem, které nemohou vypít štamgasti zavřených restaurací? Na tuto otázku hledá odpověď také pivovar v Neratově v Orlických horách. Místní sociální podnik se bude snažit pivo dostat přímo do domácností. Po dvanácti PET lahvích i v různě velkých sudech budou zdejšího Proroka rozvážet do republice.

„Zavřené hospody nám udělaly čáru přes rozpočet. Máme dostatek piva a hledáme pro něj odbyt. Aneb když nemůžete vy pro Proroka, přivezeme ho k vám,“ zní aktuální reklamní slogan pivovaru, který funguje jako sociální podnik od roku 2017 na poutním místě v Neratově.

Objednávku lze provést online přímo z webu Sdružení Neratov nebo z Pivovaru Neratov prostřednictví Google formuláře.

Pivo v PET lahvích nebo v sudech

Minimální objednávka je 12 litrových PET lahví piva Prorok, které má trvanlivost 45 dní. Domů si můžete nechat doručit i sudové pivo v 5l plechových soudcích, ale i 50 litrových sudech. „Jde o nefiltrovaná a nepasterizovaná spodně kvašená kvasnicová piva. Uchovávejte je v chladu do 7 °C. Děkujeme za vaši přízeň v těžkých časech,“ zní od pivovarníků z Neratova.

Rozvážet se bude skoro po celé republice. „Od 15. 10. zavádíme rozvozy, vždy po naplnění směru trasy. V případě, že některé pivo nebude dostupné, nahradíme jej o stupeň vyšším,“ informuje Pivovar Neratov. Každý týden lze pivo doručit do okolí Neratova ve směru na Hradec Králové a Pardubice. V týdnu 19. – 23.10. auta naložená neratovskými Proroky vyrazí směr Náchod, Broumov, Červený Kostelec a Trutnov. V týdnu 26. – 30. 10. se pojede ve směru na Prahu. Další místa jako Brno, Olomouc nebo Ostrava lze rovněž objednávat. Termíny rozvozu pivovar upřesní na svém webu.

Nedostatek poptávky ze strany turistů a poutníků řeší také neratovský obchod. I zde jsou schopni vyřídit objednávky většího množství pečiva, ovoce, zeleniny a masa. Více informací zde.

Reklama

O Sdružení Neratov v Orlických horách

Sdružení Neratov, z. s. působí v Orlických horách od roku 1992 pod vedením P. Josefa Suchára. Jedním z cílů je obnova poutního místa a návrat života do kdysi vysídlené vsi. To vše společně s postiženými lidmi. Ti v Neratově žijí a pracují. I díky nim Neratov může poskytovat stravovací, ubytovací či úklidové služby a tvořit tak příjemný turistický cíl.

Sdružení Neratov provozuje sociální služby chráněné bydlení a denní stacionář. Založilo speciální základní školu pro děti s kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra. Spolek se dále dělí na střediska zaměřená na různé typy činností (řemesla, pohostinství aj.), každé středisko má svého vedoucího. V současné době Sdružení Neratov, z .s. zaměstnává téměř 250 lidí, z čehož je více než 160 s nějakým postižením.

Ilustrační foto: Pivovar Neratov

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap