Poutní místa

K Pražskému Jezulátku lze přijít denně. Modlitba a meditace s karmelitány online

Řád bosých karmelitánů uchovává v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně sošku Pražského Jezulátka. Po zavedení vládních opatření nejsou v tomto kostele slouženy bohoslužby pro veřejnost. Poutníci se však do kostela mohou denně přijít soukromě pomodlit. Otevřeno je vždy od 8.30 do 18.00 hodin. Karmelitáni se rovněž pustili do vytváření programů, které sdílejí online.

Nešpory online přes YouTube

„Prostor kostela bude dál otevřen k osobní modlitbě při dodržení platných opatření – nošení roušky, použití dezinfekce rukou při vstupu do vnitřního prostoru,“ informují bosí karmelitáni z Prahy a dodávají, že zájemci o případné přijetí svátosti smíření se mohou domluvit v sakristii kostela.

Reklama

„Mnoho společných akcí není teď možné realizovat. Ale některé ano. Třeba společnou modlitbu,“ dodávají řeholníci, kteří zvou prostřednictvím internetu ke společenství modlitby večerních chval. Bosí karmelitáni se nešpory pod dohledem web kamery modlí přímo v kostele každé úterý a v sobotu. Přenos na YouTube kanále začíná v 19.00 hodin.

Každý čtvrtek lze meditovat

Ve virtuálním světě se lze s karmelitány spojit také při tiché meditaci, kterou nabízejí každý čtvrtek. Skupinová křesťanská meditace je možná jen online. Odkaz na získání přístupu do online skupiny lze získat na mailu meditace@pragjesu.cz .

„Vstupte spolu s námi do přítomného okamžiku, ve kterém se můžeme pravdivě setkat sami se sebou a ve kterém se také otevíráme Boží přítomnosti. Většinu času stále něco děláme, v meditaci se učíme prostě být,“ říkají o tiché křesťanské meditaci řeholníci.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap