Fotoevangelium Hudba

Z mimořádného muzikálového ztvárnění pašijí podle Jana mrazí nejen na Velký pátek

Pašije jako moderní muzikál s tanečnicemi, živou hudbou, pěveckým sborem a hereckým vystoupením sólistů. Nejen pro mladé posluchače a diváky se mladým umělcům z Litomyšle podařilo v roce 2010 zkomponovat a zahrát příběh o umučení Ježíše Krista. Autorem projektu byl Lukáš Rothschein, hudbu zkomponoval Petr Jiříček a vystoupení desítek účinkujících režíroval Vladimír Klusoň. Dílo je postaveno na textu pašijí z evangelia sv. Jana, které se čtou na Velký pátek.

Muzikál mohli diváci zhlédnout poprvé v kostele Povýšení sv. Kříže v Litomyšli 21. listopadu 2010. Premiéra měla tak fenomenální úspěch, že organizátoři přidávali ještě v ten samotný den další představení. V průběhu dvou let zaznělo dílo plné tance, hudby, zpěvu a mimořádných hereckých výkonů celkem patnáctkrát na různých místech po celé České republice.

V loňském roce při prvních Velikonocích v čase pandemie, zveřejnila farnost Litomyšl profesionální záznam koncertu ze Smetanova domu v Litomyšli z roku 2012. „Tento projekt s velkorysým hudebním ansámblem (žesťová sekce, smyčcový kvintet, rocková kapela, smíšený sbor, sólisté) již nebude ve stejném obsazení nikdy proveden, existuje však profesionální záznam koncertu ze Smetanova domu v Litomyšli z roku 2012, který zůstal hlavní hmatatelnou památkou na skvělé časy strávené v bezvadné partě pod řízením jedinečného Lukáše Rothscheina, který již bohužel není mezi námi.“

Z díla mladých lidí, kteří vložili své talenty a nadšení do ztvárnění pašijí podle evangelia sv. Jana, budete mít mírné mrazení v zádech. Živé pašije z Litomyšle jsou prostě krásné, plné emocí a víry. Děkujeme všem, kdo se na nich podíleli a farnosti za jejich publikování na YouTube.

Reklama

Film o tom, jak se muzikál připravoval, najdete na tomto videu.

DVD Živé pašije lze zakoupit přímo u autora muzikálové hudby Petra Jiříčka zde.

Foto: Printscreen z videa na YouTube.com

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap