Kláštery

Živé online prohlídky se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní kopií Turínského plátna

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov zve ve dnech 20., 23. a 27. května 2021 v 18:00 na živé komentované online prohlídky, které se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní historickou kopií Turínského plátna.

Prohlídkami bude provázet průvodce Jakub Gruss, který zájemce seznámí s řadou zajímavých informací z historie i současnosti, na které při běžných prohlídkách není dostatečný prostor.

Po online prohlídkách klášterní knihovny přichází na řadu klášterní refektář

„V březnu a v dubnu jsme díky online prohlídkám zprostředkovali zájemcům virtuální návštěvu klášterní knihovny. Nyní v online prohlídkách pokračujeme a přesouváme se do dalšího krásného interiéru – klášterního refektáře, kde je vystavena historická kopie Turínského plátna. Detailně se tedy zaměříme nejen na tento vzácný artefakt, ale i restaurované obrazy, které v refektáři visí; naučíme se pár základních znaků benediktinské znakové řeči, podíváme se na historii pivovarnictví, zjistíme, co jsou relikviáře, čím se benediktini stravovali nebo proč u jídla museli mlčet,“ popisuje prohlídku Jakub Gruss.

Reklama

Součástí prohlídky bude také krátký předtočený úvod o historii kláštera a jeho založení benediktinským řádem. Vstupné na prohlídku je 80 Kč, k zakoupení je na webu goout.net: https://goout.net/cs/klaster-broumov/vzmwce/. Po zaplacení vstupného zájemci obdrží odkaz ke sledování prohlídky.

Zdroj: Kateřina Ostradecká, Agentura pro rozvoj Broumovska a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Foto: Jaroslav Winter

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap