Kláštery

Broumovský klášter zve v sobotu 22. května na jarní trh plný řemeslných výrobků

Jarní dekorace, hračky, šperky, sýry, dřevěné či látkové výrobky, keramik a další řemeslné výrobky budou k dostání v sobotu 22. května na Jerním trhu v broumovském klášteře. Brány areálu benediktinského monumentu se pro veřejnost otevřou v 8:30 a trh potrvá až do 13 hodin. Vstupné je zdarma.

Tradiční jarní trh se obvykle koná v týdnu před Velikonocemi. Letos však musel být posunut vzhledem k vládním omezením. Své výrobky přijede do areálu národní kulturní památky představit kolem 50 regionálních prodejců.

Reklama

„Chybět nebudou jarní dekorace, hračky, šperky, sýry, dřevěné či látkové výrobky, keramika a další. Návštěvníci se můžou těšit také na bio výrobky z masa od Bošinů a z ovčího mléka od Menčíků. Otevřena už bude i zahrádka klášterní kavárny Café Dientzenhofer a klášterní restaurace U Tří růží, kde si návštěvníci trhu budou moci odpočinout a dát něco dobrého na zub. V areálu kláštera bude otevřena i Dětská galerie Lapidárium a Galerie Dům – návštěvu trhu je tedy možné spojit i s prohlídkou aktuálních výstav v těchto galeriích,“ zve do broumovského kláštera Dana Černotová ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

Bližší informace k trhu je možné najít na facebookové události ZDE, informace k programu galerií pak na webu kláštera www.klasterbroumov.cz.

Zdroj: Kateřina Ostradecká, Agentura pro rozvoj Broumovska a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap