Kláštery

Řeholnice a řeholníci se i v čase epidemie aktivně podílejí na službě potřebným

Řeholnice a řeholníci z klášterů a komunit působících na území České republiky neprožívají druhou vlnu epidemie koronaviru jen s růžencem v rukou. Na svůj hábit oblékají igelitové ochranné obleky a pomáhají potřebným přímou službou v nemocnicích, domovech pro seniory, pečovatelských a azylových domech. I v místech s potvrzenou nemocí Covid-19. 

Se službou řeholních sester se setkáváme v jejich vlastních domech, ale i v celé řadě dalších zařízení. Zaměřují se na zdravotnickou péči, sociální služby a vzdělávání v zařízeních, jejichž zřizovatelem jsou diecézní charity, státní správa a místní samosprávy.

Například sestry Kongregace sester sv. Hedviky z komunity v Břežanech u Znojma pečují o nemocné Domově pro osoby se zdravotním postižením. Někteří z nich již onemocněli na Covid-19.

Reklama

Podle portálu rehole.cz řeholnice podle svých sil a možností pracují jako zdravotní sestry, pečovatelky, v sociálních službách i ve školství. „Sestry ošetřují a doprovází umírající, poskytují domácí pečovatelskou i hospicovou péči. Oblastí jejich působení je také školství. Věnují se potřebám vyloučených lidí, navštěvují opuštěné, pomáhají lidem bez domova a jsou přítomny ve věznicích.“

Podle www.rehole.cz

Foto: www.rehole.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap