Hudba Kláštery

16. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska vzdá hold létu

Rezidenční umělci – violoncellista Jiří Bárta a hornistka Zuzana Rzounková – zahájí v sobotu 1. května v 18.00 online koncertem hudební festival Za poklady Broumovska. Na internetové televizi Mall.tv a sociálních sítích festivalu zazní premiéra rezidenčního skladatele Tomáše Illeho, díla Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha. 16. ročník festivalu, který proběhne od 1. května do 28. září, akcentuje díla spojená s létem, připomene výročí Antonína Dvořáka a představí řadu špičkových domácích i zahraničních umělců. Vstupné na většinu festivalových koncertů zůstává dobrovolné, výtěžek bude věnován na obnovu kostelů broumovské skupiny.

Zahájení festivalu online koncertem. Zazní díla Dvořáka i Bacha

Festival zahájí v sobotu 1. května v 18 hodin úvodní koncert, který představí novinku festivalu – rezidenční umělce – violoncellistu Jiřího Bártu a hornistku Zuzanu Rzounkovou. Společně s klavíristkou Terezií Fialovou a klarinetistou Milanem Polákem nalákají na letní program premiérovým uvedením části z cyklu  „Letní nokturna“ rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho. Zazní i díla jubilanta Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha. V netradičním světle se představí tři lokality broumovského kláštera vhodné pro uvádění klasické hudby. Koncert bude možné sledovat online – na sociálních sítích festivalu (Facebook či YouTube), na festivalovém webu www.zapoklady.cz nebo na internetové televizi Mall.tv. Koncert i festival samotný je možné podpořit libovolnou částkou na darovacím portálu https://www.darujme.cz/projekt/1204644.

Program koncertu:

Tomáš Ille: Klekání / Večerní modlitba z cyklu Letní nokturna

Antonín Dvořák: Koncert pro violoncello h moll op. 104,  2. věta

Reklama

Johann Sebastian Bach: Suita pro violoncello č. 1 G dur, BWV 1007

Letní festival Za poklady Broumovska má jedinečnou atmosféru

Festival Za poklady Broumovska je hudební festival s jedinečnou atmosférou. Každé léto otevírá brány unikátní skupiny broumov­ských kostelů, které rozeznívá podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Genius loci broumovského regionu, benediktinská his­torie a architektura zasazená do nádherné krajiny, to vše ve spojení s klasickou hudbou vytváří jedinečnou atmosféru festivalu, který se prostřednictvím špičkové hudby dostává do srdcí hudbymilovných posluchačů. Festival udržuje dlouhodobé cíle v podobě podpory mladé nastupující generace umělců, upozorňování na kritický stav kostelů a popularizace klasické hudby ve všech jejích podobách široké veřejnosti. Vstupné na koncerty je dobrovolné a přispívá k péči na záchranu kostelů broumovské skupiny.

Zdroj: Kateřina Ostradecká, Za poklady Broumovska, Agentura pro rozvoj Broumovska

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap