Hudba

Kapela GOOD WORK v létě nelenila, natáčela s motorkáři a má nový klip „Do nebe zavolaj“

„Do nebe zavolaj“ tak se jmenuje nový hraný klip kapely GOOD WORK. Pod moderním názvem se již pět let vystupuje původní oderská schola Paprsky. Přestože letošní koncertní sezónu napadl koronavirus, hudební skupina nezahodila flintu do žita a vydala se do luk a strání natáčet nový hudební klip. Muzikanty, zpěváky a především zpěvačky při natáčení podpořila parta motorkářů. Hudební novinka se představila 14. prosince na YouTube kanále kapely.

Natáčení v letní pauze mezi lockdowny

Prvních tisíc shlédnutí a první komentáře kapele gratulují. Posluchačům se líbí písnička, herecké aranžmá snímku i humorný podtext celého tématu. A jak klip vznikal? „V létě, kdy první vlna koronavirové epidemie slábla a země byla téměř bez omezení, se členové skupiny rozhodli natočit nový klip, který bude mít opět nádech folklórního světa, tak odraz moderní doby. Píseň je ve Slováckém nářečí a textařka Marie Haisová vycházela z tradičního života v této oblasti, kde je dodnes velmi živé spojení víry a všedního života,“ uvedla za kapelu Vjerka Šablaturová.

Ztvárnit lidovku netradičně byla pro kapelu výzva

Scénář, který se v klipu nakonec ukazuje, měl ale původně jinou podobu, nebo spíše několik podob. Už v době, kdy se v kapele mluvilo o natáčení k písni Do nebe zavolaj, byla velká výzva vymyslet, jak to bude vypadat. V GOOD WORKu je totiž kolem 30 členů a když má každý jiný úhel pohledu, jiný nápad, tak se vedou o konečné podobě nekonečné debaty.

Reklama

„Naštěstí nic neprobíhá v hádkách, ale přechází se od hlasování ke kompromisům a extrémní nápady jako basák v neoprenu nebo zpěvačka s oholenou půlkou hlavy, jdou stranou. Vzniká pak realizovatelný plán. Samotné natáčení je velká práce, ale také legrace, radost, a když je vše propojené s Bohem a modlitbou, je jasné, že se to povede,“ dodává Šablaturová.

Inu kapelu GOOD WORK jen tak nic nezastaví a určitě o ní zase brzo uslyšíme. Jak totiž prozradil vedoucí kapely Jiří Jakubík, na příští rok má kapela velké plány. Tak přejeme novému klipu hodně úspěchů a kapele další skvělé nápady.

Více o kapele GOOD WORK na https://www.goodwork.cz/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap