Hudba

Z Arcibiskupského paláce v Olomouci zazní „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube.

Streamovaný koncert je poděkováním všem lékařům, sestřičkám, hasičům a policistům i sociálním pracovníkům za jejich obětavou práci. Připravilo ho oddělení kultury Odboru cestovního ruchu, kultury a sportu magistrátu města Olomouce ve spolupráci s Centrem pro kulturu Arcibiskupství olomouckého.

S úvodním slovem vystoupí biskup Antonín Basler, náměstkyně primátora Markéta Záleská, ředitel Fakultní nemocnice v Olomouci Roman Havlík, ředitel Vojenské nemocnice Martin Svoboda a ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt.

Reklama

Během koncertu zazní skladby z autorské dílny J. S. Bacha, W. A. Mozarta, H. Purcella, J. A. Bendy nebo A. Vivaldiho v podání souboru Camerata Classica a sopranistky Markéty Israel Večeřové.

Tříkrálový koncert je stejně jako sbírka online

Koncert se koná v době, kdy po celé republice probíhá Tříkrálová sbírka, a část jejího výtěžku poslouží také jako pomoc těm, které postihl dosavadní průběh koronavirové nákazy. S ohledem na aktuální protiepidemická opatření se koná především on-line: přispět je možné do on-line kasičkybankovním převodem nebo dárcovskou sms. Záměry Tříkrálové sbírky lze podpořit také darem v hotovosti, do kasiček na předem stanovených místech: kostelích, obchodech, lékárnách, poštách, firmách i jinde. Informace pro jednotlivé Charity olomoucké arcidiecéze jsou uvedeny na tomto místě.

Zdroj: www.ado.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap