Svou poutní cestu má i mistr Jan Hus, jehož mučednickou smrt si každoročně český národ připomíná v den státního svátku 6. července. Dálková pěší poutní stezka Husova cesta začíná u Betlémské kaple v centru Prahy a symbolicky následuje mistra Jana Husa na jeho poslední životní pouti z Čech do Kostnice, kde byl v roce 1415 upálen. Trasa je dlouhá 800 km a je rozdělena do tří částí. Jedna z nich prochází Čechami a dvě následují v Německu.
Husova cesta v Čechách z Prahy do Bärnau (250 km),
První část s názvem Husova cesta v Čechách (250) km vede z Prahy, místa Husova hlavního působení, přes hrad Krakovec, kde pravděpodobně strávil své poslední dny v Čechách. Následně prochází venkovskou krajinou západních Čech až na česko-německou hranici.
Bärnau – Norimberk po Goldene Strasse (150 km)
Od prvního bavorského města Bärnau pokračuje Husova cesta po německé trase tzv. Zlaté stezky (Goldene Strasse) a dovede poutníky až do 150 km vzdáleného Norimberka.
Norimberk – Kostnice po Svatojakubské stezce (390 km)
Z Norimberka vede třetí závěrečná část a nejdelší část Husovy cesty přes Ulm až do samotné Kostnice u Bodamského jezera na německo-švýcarském pomezí. Vede v trase nejznámější evropské Svatojakubské poutní stezky a je značena symbolem svatojakubské mušle.
Více o Husově cestě najdete na webu https://husovacesta.cz/