Cesta je cíl

Aplikace Postní kapky na rok 2021 jsou spuštěny. Inspirovat se lze i na webu

Duchovní správce farnosti Dolní Němčí a autor celé řady mobilních aplikací pro věřící P. Petr Hofírek, vytvořil pro postní dobu „apku“ Postní kapky 2021. K dispozici je ke stažení do chytrých mobilů na Google Play nebo jako aplikace pro iOS na App Store. Nabídku Postních kapek lze prohlížet také na internetové stránce www.postnikapky.cz.

Co v aplikaci pro letošní postní dobu najdete? Různé modlitby, liturgické biblické texty, citáty a myšlenky. Autor aplikace vybral citáty z encykliky svatého papeže Jana Pavla II. o Božím milosrdenství (Dives in misericordia) i z katechezí papeže Františka v jubilejním roce Božího milosrdenství (2016).

Reklama

Svou sekci má v aplikaci Postní kapky olomoucký arcibiskup Jan Graubner, jehož postní myšlenky budou provázet celou čtyřicetidenní přípravou na Velikonoce.

Postní kapky uživatelé aplikace snadno propojí s rádiem Proglas, tipy na videa (např. Vlčí doupě, P. Vojtěch Kodet), nabídne odkazy na různé křesťanské podcasty a fotografie s citátem.

Apka ukrývá šest zpovědních zrcadel

Součástí aplikace jsou také zpovědní zrcadla pro kvalitní přípravu na svátost smíření. Těch nabízí postní „apka“ hned šest. Jedno je speciálně vyhrazeno pro motoristy. Zamyslet se v postní době nad svým manželstvím a zpytovat svědomí podle manželského slibu umožní také tato elektronická pomůcka, kterou můžete mít ve svém mobilu.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap