Příběhy

Aukce Tříkrálových Igráčků přinesla Charitě na konto Tříkrálové sbírky 22 200 korun

Unikátní sběratelskou sadu panáčků Igráčků sestavila hračkářská firma EFKO-karton s.r.o. na podporu Tříkrálové sbírky. Tři postavičky symbolizující koledníky nabídka v internetové aukci, jejíž výtěžek byl poslán na konto sbírky. O Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří existují jen v jednom jediném exempláři na světě, mělo zájem deset dražitelů. Aukce na portálu Aukro vyvrcholila v pátek 21. ledna v 19.30 hodin. Nejvyšší příhoz byl 22 200 korun.

A jak se zrodil tento sběratelský kousek? O tom vypráví marketingový manažer hračkářské firmy Zbyněk Čech. „Kamarádka mi vnukla myšlenku, abychom vytvořili Igráčky Tři krále. Neváhal jsem a zadal šikovné kolegyni z našeho vývoje, aby unikátní figurky vytvořila. Když mi následně toto královské trio kolegyně přivezla, začal jsem hned přemýšlet, jak krásné figurky využít. Říkal jsem si, aby z nich byl jen krásný artefakt v naší firemní vitrínce. Napadlo mě tedy, uskutečnit jejich aukci, jejíž výtěžek bude poukázán na účet Tříkrálové sbírky. Kontaktovali jsme jak centrálu Charity, tak aukční portál Aukro. Oba partneři byli z nápadu nadšení, takže jsme se bez váhání rozhodli figurky do aukce věnovat,“ popisuje vznik akce Zbyněk Čech.

Nápad podpořil Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO–karton s. r. o., firmy, která legendární figurky vyrábí. „Rozhodli jsme se podpořit tuto sbírku skrze našeho IGRÁČKA. Výherce získá nejen originální sbírkový předmět, ale zároveň udělá radost potřebným,“ uvádí Miroslav Kotík, s tím, že mu ke krabici s panáčky přibalí také certifikát.

Reklama

Charitám a nemocnicím pomáhají také Igráčci s rouškou

Aukce této sběratelské rarity navázala na další charitativní projekt firmy EFKO-karton s.r.o. „Pomáhej s Igráčkem“. Výrobce hraček vytvořil již na jaře loňského roku sérii postaviček zdravotníků, hasičů, policistů, záchranářů a dalších profesí, které zasahují v první linii v boji s koronavirovou nákazou. Z každé prodané figurky z limitované edice „Pomáhej s Igráčkem“ věnuje firma 15 Kč na nákup důležitých ochranných pomůcek a dezinfekcí, které nakupujeme u českých výrobců – podporujeme tím cirkulární ekonomiku. K 14. prosinci 2020 se takto podařilo získat částku ve výši 1 264 215 korun.

Mezi příjemci pomoci jsou nemocnice, domovy pro seniory a zařízení Charity. Jednou z nich je například Charita v Českých Budějovicích. Z výtěžku prodeje figurek z limitované edice „Pomáhej s Igráčkem“ dorazila na jih Čech již materiální pomoc v podobě overalových obleků, ochranných plášťů, dezinfekce a roušek v celkové hodnotě 299 502 Kč.

Foto: Facebook.com/efko.hracky

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap