Kláštery

Benefiční bleší trh u kapucínů v Olomouci pomáhá nevidomým. Loni vydělal 50 tisíc korun

Velká dřevěná vrata do suterénních prostor kapucínského kláštera na Dolním náměstí v Olomouci jsou otevřena každý všední den od 15.00 hodin do 17.00 hodin. Stejně jako loni mniši podzemí proměnili na benefiční bleší trh. Sezóna začala již 1. června a skončí 24. září. Výtěžek z prodeje věcí, které lidé řeholníkům do kláštera přinesli, pomůže olomoucké pobočce Sjednocených organizací nevidomých a slabozrakých. Loni kapucíni prodejem vysloužilých předmětů organizaci pomohli částkou přesahující 50 tisíc korun.

Kde trh najdete: Vstup je z Dolního náměstí, pod terasou našeho kapucínského kostela.

Kdy je trh otevřený: Každý den od 15 do 17 h, s výjimkou sobot a nedělí, kdy je zavřeno.

Jak pomoci: Můžete darovat věci, které třeba už delší dobu nepoužíváte, přestože jsou stále hezké a funkční – někomu jinému mohou ještě dobře posloužit. Takové věci můžete nosit každý den přede mší svatou do sakristie našeho kostela. Pomáhat je možné samozřejmě také tím, že si na trhu něco koupíte. Cenu předmětů, které si vyberete, určíte vy sami.

Co můžete darovat: například kuchyňské nádobí, sklo, porcelán, hračky, malé elektrospotřebiče, domácí nebo zahradní nářadí, čisticí prostředky, parfémy, bižuterii…

Reklama

Co k nám nenosit: šatstvo, knihy a potraviny.

Pomáhat je snadné. Děkujeme, že nám svou solidaritou pomáháte pomáhat!

Zdroj: kapucini.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap