Kláštery

Devátý ročník hornových kurzů v Broumově otevírá přihlášky na léto

Letní hornové kurzy Broumov právě v těchto dnech spouští registraci. Devátý ročník oblíbených mezinárodních kurzů hry na lesní roh se uskuteční ve dnech 30. 7. – 5. 8. 2023 v broumovském klášteře. Zájemci se mohou přihlásit již nyní online, na úvodní straně webu www.letnihornovekurzy.cz.

Letní hornové kurzy Broumov vyrostly za minulých osm let trvání v evropském měřítku v důležitou a oblíbenou akci, řadí se mezi největší akce svého druhu v Evropě. V roce 2022 přivítaly kurzy více než 80 mladých hornistů z celé Evropy. Devátý ročník se bude konat v mimořádném prostředí broumovského kláštera od 30. 7. do 5. 8. 2023. Kurzy se etablovaly mezi mladými hráči jako možnost poznávání různorodých hráčských kultur, setkávání s těmi nejlepšími pedagogy, s plným servisem v klášteře Broumov. Jsou zaměřené především na mladé studenty z konzervatoří a vysokých škol připravujících se na profesionální kariéru a jsou doplněné studenty ZUŠ i zájemci z řad veřejnosti.

V rámci kurzů probíhají individuální i skupinové lekce, přednášky o způsobu hry na lesní roh, masterclassy, výstava hudebních nástrojů domácích i zahraničních vystavovatelů. Součástí akce je 6 koncertů a skupinové hornové halali.

„Kurzy v posledních letech objednávají u soudobých skladatelů skupinová halali a generují a rozšiřují tak hornový repertoár. Jsem moc šťastná, že s námi bude letošní rok spolupracovat skvělý skladatel a dirigent Jan Kučera – jeho nové Halali zazní v průběhu týdne několikrát, a to jak v broumovském klášteře, tak v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích,“ říká zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková a představuje též lektory ze zahraničí: „Naše pozvání přijali dva významní zahraniční hornisté – Prof. Christian Lampert, který působí na univerzitách v Basileji a Bernu a je prezidentem mezinárodní soutěže v Markneukirchen, a italský hornista Luca Benucci, první hornista Maggio Musicale Fiorentino a umělecký ředitel Italian Brass Week i dalších institucí.“

Lektory 9. ročníku Letních hornových kurzů budou: Zuzana Rzounková – sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU v Brně, Christian Lampert (DE) – profesor hry na lesní roh na Music Academy Basel a Academy of Arts Bern (Švýcarsko) a prezident mezinárodní soutěže v Markneukirchen, italský hornista Luca Bennuci – první hornista Maggio Musicale Fiorentino, profesor na Fiesole Music School Foundation, umělecký ředitel Italian Brass Week a Mediterraneo Horn Sound a prezident Italian Brass Network a Club del Corno, Prof. Jindřich Petráš – proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh JAMU v Brně, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Petr Hernych – pedagog Pražské konzervatoře a vedoucí skupiny lesních rohů v SO FOK, Martin Sokol – první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov; klavírní doprovod zajistí Jana Goliášová, Mio Sakamoto a Kamila Kolářová.

Reklama

Hlavními finančními partnery Letních hornových kurzů Broumov jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Město Broumov, Stadler-Trier Music Foundation, Amati Kraslice a V. F. Červený, Clarina Music, Brass Studio Prague, Nadační fond Antonína Dvořáka.

Pořadatelem Letních hornových kurzů je Za poklady Broumovska o.p.s.

Kateřina Ostradecká

Za poklady Broumovska
Agentura pro rozvoj Broumovska

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap