Kláštery

Broumov nabízí ztišení, nocleh v mnišských celách a seminář o meditaci

Na víkendový pobyt za zdmi benediktinského kláštera v Broumově jsou zváni ti, kdo hledají ztišení a chtějí se něco dozvědět o křesťanské meditaci. Vzdělávací centrum Klášter Broumov nabízí v termínech 16.-18. 10. 2020 a 13.-15. 11. 2020 seminář na téma „Jasná, klidná a celistvá mysl“.

„Věděli jste, že praxe ticha významně redukuje stres a psychické problémy jako jsou úzkost či deprese? Že meditace prospívá zdravějším osobním i pracovním vztahům? Lidé, kteří meditují, získávají nadhled, dokáží se lépe koncentrovat a lépe reagují na změny a nastalé problémy,“ uvádí organizátoři semináře v pozvánce a dodávají, že v dnešní rychlé době umožňuje pravidelná meditace efektivněji rozpoznávat důležitost informací a pomáhá stanovovat priority.                                

Seminář povede Mgr. Vladimír Volráb, DiS., kněz a vikář CČSH, učitel a národní koordinátor koordinátor Světového společenství pro křesťanskou meditaci (WCCM) v České republice. Účastníci se tak například dozví, že duchovní tradice vidí v meditaci více než jen další techniku ke spokojenému pracovnímu a osobnímu životu. Zkušenost ticha umožňuje objevit a vnímat spirituální dimenzi člověka a vést ho tak k plnosti života v růstu a rovnováze.

Náplň semináře:

>Ztišení a odpočinek v krásném prostředí broumovského kláštera

>Teoretické přednášky o meditaci a jejích benefitech pro profesní a osobní život

>Psychologické a odborné pohledy na meditaci

>Společná pravidelná meditační praxe

>Praktické návody, jak meditaci zakomponovat do každodenního života

Cena semináře: 4 780 Kč včetně ubytování, stravy a doprovodného programu – prohlídky kláštera a výletu do Broumovských stěn. 

Ubytování v renovovaných mnišských celách v klášteře Broumov. 
Stravování bude opravdovým zážitkem.

Reklama

Seminář povede Mgr. Vladimír Volráb, DiS., kněz a vikář CČSH, učitel a národní koordinátor koordinátor Světového společenství pro křesťanskou meditaci (WCCM) v České republice.

Informace a rezervace: Pavla Semeráková – pavla.semerakova@broumovsko.cz

Foto: Klášter Broumov

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap