Kláštery

Klášter Vyšší Brod je v karanténě. Zrušené mše a prohlídky. Odložena obláčka i řeholní sliby

Cisterciácký klášter Vyšší Brod informuje na svém webu o zrušení veřejných bohoslužeb. Důvodem je nemoc a karanténa. Stalo se tak těsně před významnou událostí v životě kláštera.  Ve středu 7. října na svátek Panny Marie Růžencové měla být obláčka nového kandidáta a řeholní sliby novice.

Reklama

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie měl složit časné sliby novic br. Alberich Maria. Představenému opatství slibuje poslušnost, stálost a obrácení mravů. Součástí obřadu je přijetí černého škapulíře, který je součástí cisterciáckého hábitu. Novým novicem se měl ve stejný den stát František Krutský. Při obláčce si kandidát řeholního života poprvé obléká mnišský hábit a dostává řeholní jméno. Z důvodu karantény se musí sliby i obláčka odložit.

Karanténa neumožní ani prohlídku kláštera. Do opatství lze jen virtuálně

V příštích dnech nebude ze stejného důvodu možná ani prohlídka kláštera. „Veškeré prohlídky kláštera jsou z důvodu karantény až do odvolání zrušeny. Kdy bude možné klášter opět navštívit, dáme vědět hned, jakmile to bude možné,“ informuje klášter.

Návštěva cisterciáckého opatství je tak nyní možná jen prostřednictvím virtuální prohlídky, kterou řeholníci sdílí na www.klastervyssibrod.cz. Pomocí interaktivní aplikace si můžete prohlédnout 18 míst kláštera. 

Image by Jiří Novotný from Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap