Kláštery

Na festivalu Za poklady Broumovska vystoupí izraelský pianista Boris Giltburg

Světově ceněný izraelský pianista Boris Giltburg přijal pozvání festivalu Za poklady Broumovska a v sobotu 10. července 2021 od 18 hodin vystoupí v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují. Zazní díla Sergeje Rachmaninova a Beethovenova sonáta „Hammerklavier“. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům broumovské skupiny.

Boris Giltburg je přes svůj široký repertoár v posledních letech stále více uznáván jako přední interpret díla Sergeje Rachmaninova. Giltburg je držitelem stříbrné ceny  mezinárodní interpretační soutěže Arthura Rubinsteina a v roce 2013 získal první cenu v jedné z nejprestižnějších světových soutěží – v Soutěži královny Alžběty v Bruselu.

„Boris Giltburg je velkým propagátorem klasické hudby, sám si píše texty do bookletů svých CD a o klavírní tvorbě přispívá články do prestižních hudebních časopisů.  Na festivalu Za poklady Broumovska provede výběr etud Sergeje Rachmaninova, duchovní dílo Nunc Dimittis z Nešpor v autorském aranžmá Rachmaninova a náročnou pozdní klavírní sonátu Ludwiga van Beethovena,“ přibližuje program i klavíristu ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Reklama

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Vzhledem k novým epidemiologickým opatřením platným od 9. července přijímají pořadatelé rezervace na koncert na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz a žádají publikum o dodržování platných opatření stanovených vládou.

Kateřina Ostradecká

Agentura pro rozvoj Broumovska
Za poklady Broumovska

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap