Kláštery

Další živé online prohlídky broumovského kláštera se opět zaměří na klášterní knihovnu

Na online prohlídku barokní knihovny benediktinského kláštera v Broumově pozvali místní knihovníci poprvé v neděli 14. února. Pro zájemce o tuto netradiční prohlídku připravila Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci s klášterem další tři termíny. S online vstupenkou v ceně 80 korun se do knihovny zájemci virtuálně dostanou ve čtvrtek 25. února v 16:00, v neděli 14. března v 16:00 a ve čtvrtek 25. března 2021 v 16:30 hodin.

Všechny tři prohlídky, kterými bude provázet průvodce Jakub Gruss spolu s archivářkou Evou Vodochodskou, se zaměří na klášterní knihovnu uchovávající 17 tisíc svazků knih. Zájemci se dozví řadu zajímavých informací z historie i současnosti, na které při běžných prohlídkách není dostatečný prostor. Detailně si díky kameře prohlédnou nástropní fresky, podívají se na ochoz knihovny a prolistují i nejvzácnější poklady z knihovního fondu. Součástí prohlídky bude také krátký předtočený úvod o historii kláštera a jeho založení benediktinským řádem.

Vstupné na prohlídku je 80 Kč, k zakoupení je na webu www.goout.net:

Reklama

25. 2. 2021 | 16:00 https://goout.net/…/klaster-broumov-knihovna…/szdbkfr/
14. 3. 2021 | 16:00 https://goout.net/…/klaster-broumov-knihovna…/szebkfr/
25. 3. 2021 | 16:30 odkaz bude upřesněn na webu www.klasterbroumov.cz v kalendáři akcí

Po zaplacení vstupného zájemci obdrží odkaz ke sledování prohlídky. K dispozici bude také platforma www.sli.do, na které budou moci zájemci klást průvodcům své dotazy, jež budou na konci prohlídky zodpovězeny.

Foto: Jaroslav Winter/Klášter Broumov

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap