Kláštery

Znáte všechny druhy medu? Květový, lesní, řepkový a „salesiánský“ z Českých Budějovic

Včelařství jako obor svého podnikání si vybrali salesiáni z Českých Budějovic. Práce tisíců včelích dělnic a začínajících včelařů přináší první plody v podobě sklenic se sladkým medem. Od nápadu pěstovat včely vydělávat prodejem medu na provoz Salesiánského střediska mládeže uplynulo sedm let.

„Příběh Salesiánského medu se začal psát už v roce 2013 na jednom vzdělávacím workshopu. Myšlenka pak dlouho čekala na správný okamžik a lidi, kteří ji uvedou v život,“  informují salesiáni o salesiánském medu na medovém webu.

Na první produkci jsou náležitě hrdí. „Projekt Salesiánský med se stal součástí života řady nadšenců, podporovatelů a spolupracovníků Salesiánského střediska mládeže České Budějovice. Bez nadsázky můžeme s hrdostí říci, že se jedná o kolektivní dílo vzájemného obohacení,“ píše se na webu salesianskymed.cz.

Reklama

Zájemcům o toto tekuté zlato všech hospodyněk Salesiánské středisko mládeže v Českých Budějovicích nabízí 900 g sklenici za 250 korun. V nabídce jsou i menší balení ve středně velké sklenici s obsahem 170 g (170 Kč) a malá dárková sklenička o objemu 26 g za 46 korun.

Poštou se med posílat nedá. Salesiáni z Českých Budějovic však plánují ve spolupráci se svými spolubratry v dalších střediscích nabízet salesiánský med i v dalších domech po celé České republice.

Foto: www.salesianskymed.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap