Kláštery

Vyrazte s dětmi do Broumova na oceňované představení Mikrosvěty v rámci festivalu Tanec Praha 2024

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2024 se odehraje od 2. do 27. června na několika pražských scénách a ve více než 20 městech a obcích České republiky. Jedním z míst bude i Broumov, kde se v úterý 18. června od 17:30 představí Jazmína Piktorová a Sabina Bočková s taneční inscenací Mikrosvěty. Akci pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Hravá a poetická inscenace bude představena v sále Dřevník, situovaném v zahradě broumovského kláštera. Vstupné je dobrovolné a představení je vhodné pro děti od 4 let. Inscenace prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty zaostřuje pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět. V tvůrčím týmu se potkávají etablovaní umělci z českého a slovenského prostředí z oblasti současného tance, výtvarného umění, loutkového divadla a hudby, z nichž všichni mají zároveň bohaté zkušenosti v kreativní práci s dětmi. Mikrosvěty tak nabízí dětským i dospělým divákům otevřený a kreativní prostor, ve kterém je každý a všechno jeho důležitou a potřebnou součástí a má svůj osobitý potenciál, který se může rozvinout a vytvořit tak spolu s ostatními společné mikrosvěty. Inscenace obdržela hlavní ocenění České taneční platformy 2023 a Cenu diváka na České taneční platformě 2023.

Jazmína Piktorová je choreografka, performerka a lektorka působící v Praze. Zajímá se o průnik taneční a pohybové výchovy s tvorbou pro děti, přičemž dává důraz na dlouhodobý výzkum a témata, která jsou výzvou jak pro diváky, tak pro ni samotnou. Její tvorbu zastřešuje kolektív ZDRUHESTRANY, který založila spolu s Viktorem Černickým a Tomášem Janypkou. Jako lektorka v umělecko-vzdělávacím projektu Tanec školám v produkci Tance Praha přináší pohyb a kreativitu do škol.

Reklama

Sabina Bočková je choreografka a tanečnice, která společně s Johanou Pockovou tvoří kolektiv POCKETART. Jejich díla jsou součástí evropské platformy Aerowaves, České taneční platformy a projektů Shape It! a Big Pulse Dance Alliance. Vedle vlastní tvorby dlouhodobě spolupracuje jako interpretka se skupinami Tantehorse, tYhle a s choreografkou Marie Gourdian, Cirkem La Putyka a dalšími. Fascinována jednoduchou až každodenní řečí těla, přetváří pohyb skrze choreografické struktury a zároveň tak promlouvá k tématům, která rezonují se společenskými a kulturními problémy.

Partneři festivalu: Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum – Krásovka, Divadlo Drak, Slovenský inštitút v Prahe, Divadlo Piki, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica. Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brno a hlavního města Prahy. Nastudování tanečního představení podpořil z veřejných zdrojů formou stipendia Fond na podporu umenia.


Kateřina Ostradecká, PR a tiskový servis Agentura pro rozvoj Broumovska
Foto: Adam Mráček

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap