Kláštery

Betlémské putování z kláštera do pražské Lorety během adventních víkendů

Hledáte inspiraci pro adventní čas? Žijete v Praze nebo tam plánujete před Vánocemi cestu? Pak přijměte pozvání do Lorety a nechte se provést přes tradici barokních betlémů až do ticha kapucínského kláštera. Loreta nabízí během adventních víkendů 11.-12.prosince, 18.-19. prosince a pak těsně před Vánocemi ve dnech 23. prosince a 24. prosince komentované prohlídky zaměřené na vánoční  motivy. Součástí programu je také putování do sousedního kapucínského konventu, nejen ke známému betlému, ale i hlouběji do nitra živého kláštera.

Pro letošní advent jsou opět připraveny oblíbené komentované prohlídky, které návštěvníky nejprve zavedou od Lorety přes náměstí do sousedního klášterního kostela k Velkému kapucínskému betlému, jehož historie je nesmírně zajímavá. Tento výjimečný barokní soubor figur téměř v životní velikosti je skutečným unikátem, vznikal postupně v průběhu 18. století v hradčanské klášterní dílně. Během prohlídky se návštěvníci dozví více o jeho původu a tradicích spojených s jeho vystavováním i o historii betlémů jako takových. 

Součástí prohlídky je také kapucínský kostel s jeho přilehlými prostorami: zpovědní chodbou, sakristií i chórem bratří. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout i do míst, kam normálně lidé „zvnějšku“ nemohou. Půvabný rajský dvůr, zahrada i vnitřní ochoz v blízkosti klausury nabídnou nezvyklé pohledy, velmi krásná je také klášterní zahrada, táhnoucí se až k Novému Světu.

Prohlídka dále pokračuje v Loretě, opět s akcentem na vánoční motivy. Tématika Narození Páně je v Loretě přítomna velmi intenzivně, ostatně zasvěcení loretánského kostela Narození je poměrně výjimečné. Vyplývá to z podstaty loretánského poutního místa, v němž je úcta ke Zvěstování, Narození a kultu sv. Rodiny od počátku dána. Účastníci si budou moci zblízka prohlédnout také barokní Malý kapucínský betlém, který je o vánocích v Loretě vystavován.

Chcete-li objevit nová místa a zažít neopakovatelnou atmosféru v adventním čase, vydejte se s námi na betlémské putování z kláštera do Lorety

Akce se koná v následujících termínech:

Adventní víkendy: 11.-12.prosince, 18.-19. prosince

A pak těsně před Vánocemi: 23.-24. prosince (na Štědrý den je prohlídka pouze od 10.00)

Začátky prohlídek: 10.00, 13.00 a 15.00

Vstupenky na událost získáte v předprodeji zde.

Reklama

Praktické informace:

Prohlídky jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Jejich délka je asi 1,5 hodiny. Doporučuje se teplé oblečení.

Zdroj informací a foto: Loreta Praha

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap